به گزارش افکارنیوزمنصور حقیقت‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، خطاب به اعضای اتحادیه اروپا گفت: آنها بهتر است بیشتر از این خودشان را در دنیا خراب نکنند چون ملت ما با مقاومت تمام تحریم‌ها را تحمل کرده و آنها را دور خواهد زد. سرانجام روسیاهی برای اروپا و آمریکا خواهد بود.

وی با بیان اینکه انجام اقدامات برای اعتمادسازی از نظر غربی‌ها به معنای متوقف کردن غنی‌سازی در ایران است، گفت: ایران سال‌ها به اسم اعتمادسازی غنی‌سازی خود را تعطیل کرد که این خیانت به ملت و توسعه ملی کشور بود.

نماینده مردم اردبیل با طرح این پرسش که چرا ایران باید برای اعتمادسازی قدم جلو بگذارد، گفت: مگر کشورهای غربی و اروپایی در دنیا چه نقشی دارند که باید اعتمادسازی در جریان پرونده هسته‌یی ایران در بین آنها ایجاد شود. آنها خودشان با در اختیار داشتن تسلیحات هسته‌یی به دنیا خیانت می‌کنند به همین دلیل وظیفه‌شان ایجاد اعتماد بین ملت ایران است.

حقیقت‌پور در عین حال تمکین به حق قانونی ایرانی برای دستیابی به غنی‌سازی صلح‌آمیز هسته‌یی را به عنوان راهکار به سرانجام رسیدن پرونده هسته‌یی ایران دانست و گفت: ایران در این زمینه دو راه تسلیم و مقاومت را در پیش رو دارد که راه مقاومت را برگزیده است. مقاومتی که برای کشور هزینه خواهد داشت. این همان دلیلی است که کشور براساس رهنمودهای رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی اداره می‌کند.

وی در توضیح دلیل کشورهای غربی و اروپایی برای سرباز زدن از تعیین چارچوبی در مذاکرات گفت: کشورهای غربی به دلیل داشتن ملاحظات سیاسی برای ورود به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، قوانین بین‌المللی در مورد حق کشورها همچون ایران در دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌یی را به رسمیت نمی‌شناسند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: جمهوری اسلامی از طولانی شدن روند مذاکرات هسته‌یی ضرر نخواهد کرد چراکه هیچ‌گاه پیشرفت و توسعه کشور را برای خوشایند یا بدآیند آمریکا، اسرائیل و چند کشور دیگر در دنیا متوقف نمی‌کند.

به گفته حقيقتپور، برنامههاي مبتني بر توسعه كشور بر پايه منافع ملي و نه خوشايند چند كشور دنيا با قدرت اجرا خواهد شد.