به گزارش افکارنیوزبه نقل از ایسنا، سردار وحیدی در این دیدار با اشاره به نقش ممتاز مجلس اعلا در موفقیت‌های بزرگ عراق گفت: این تشکل با محوریت روحانیت معظم و خاندان بزرگ حکیم، نقش مهمی در وحدت و انسجام ملی عراق دارد.

وزیر دفاع خاطرنشان کرد: تبیین مجاهدت‌ها و جانفشانی‌های مجلس اعلا و سایر گروه‌های مجاهد عراقی برای این نسل و نسل‌های آینده می‌تواند درس‌آموز و تاثیرگذار باشد، زیرا پایه‌های حکومت صدام را همین مجاهدتها متزلزل کرد.

وی در بخش دیگری از صحبتهای خود اظهار کرد: کسانی که دیروز دست صدام را برای ارتکاب انواع جنایات علیه ملت خود و سایر ملتهای منطقه باز گذاشته بودند امروز مدعی هستند که صدام را سرنگون کردند. از طرف دیگر متاسفانه کسانی که دیروز در کنار صدام و حامی جنایتهایش بودند امروز در مقابل دولت سوریه صف‌آرایی کرده‌اند و اجازه نمی‌دهند اصلاحات در این کشور بر اساس خواست مردم و بدون درگیری و ناامنی انجام شود.

وحیدی در پایان، نقش سازنده عراق در کاهش و مهار بحران‌های منطقه را حائز اهمیت توصیف کرد.

رئیس مجلس اعلای عراق نیز در این دیدار گفت: سفر وزیر دفاع ایران نقطه عطفی در تاریخ روابط دفاعی ایران و عراق است و ما از دیدار هیات‌های ایرانی خشنود می‌شویم زیرا حضور آنان موجب توسعه روابط و گسترش فضای دوستی و همدلی میان دو کشور خواهد شد و امید‌واریم این دیدارها و ملاقات‌ها میان دو طرف به طور مستمر تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به اوضاع فعلی منطقه اظهار کرد: وضعیت منطقه را باید با هوشمندی و تعقل و به دور از احساسات مدیریت کرد و گفت‌وگو و تبادل نظر برای نیل به تفاهم راهی است که عقل حکم می‌کند.

عمار حکیم در پایان، با آرزوی موفقیت برای سردار وحیدی و هیات همراه وي، ایران را دوستی خوب برای ملت و دولت عراق دانست.