افکار نیوز: به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، سعید کوشکی شامگاه دیروز در مراسم تودیع و معارفه جانشین سازمان بسیج اساتید استان فارس با بیان اینکه چراغ فتنه‌های آینده در حال روشن شدن است، اظهار داشت: اساتید بسیجی باید ابعاد و اجزای این فتنه پیاده نظام جریان فتنه را شناسایی کنند.
وی با بیان اینکه نباید زیاد روی مردگان سیاسی فتنه‌های سال گذشته مانور داد، تصریح کرد: مدل فتنه‌ها در حال تغییر است.
این مدرس دانشگاه افزود: فرمانده‌های جبهه جنگ نرم باید اضلاع جریان فتنه را شناسایی کنند.
کوشکی بسیج اساتید را در رأس دیگر اقشار بسیج دانست و خاطرنشان کرد: بسیج اساتید در طراحی که برای آن انجام شده به عنوان قله اصلی بسیج است.
وی ادامه داد: آنچه بسیج اساتید را برجسته‌تر می‌کند و به عنوان قله حرکت تفکر بسیج نشان می‌دهد، معرفت و دینداری است که اساتید بسیجی در جامعه منتشر می‌کنند.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر استان فارس با تأکید بر‌ لزوم کادر‌سازی در زمان پس از انقلاب اسلامی گفت: اگر انقلاب اسلامی نتواند با کادر‌سازی، موتور محرکه نظام را تأمین کند به سرنوشت دیگر انقلاب‌ها و نظامات سیاسی دچار می‌شود.
کوشکی با بیان اینکه متأسفانه نتوانستیم در تعامل اساتید و دانشجویان، حلقه‌ها را به خوبی به هم متصل کنیم، اظهار داشت: در این میان گاهی دانشجویان احساس بی‌پناهی می‌کنند و گاهی اساتید احساس می‌کنند افسران جوان حضور ندارند.
وی با اشاره به عدم تدوین استراتژی بومی استان فارس، تصریح کرد: در مجموعه بسیج اساتید به دنبال این هستیم که بتوانیم به فضایی فارغ از نظام‌ها و بوروکراسی‌های حاکم بر دانشگاه‌، به عرصه‌های ممنوعه وارد شویم.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه استان فارس در برخی شاخص‌ها از دیگر استان‌ها عقب است، تصریح کرد: با وجود ۲۲۰ هزار دانشجو و چند هزار عضو هیئت علمی دانشگاهی، برخی شاخص‌ها عقب مانده‌تر از بسیاری از استان‌های دیگر است.
کوشکی با تشریح انتظارات خود از جانشین سازمان بسیج اساتید استان فارس گفت: عمل جهادی، ساده‌زیستی و عمل با برنامه‌ریزی‌ از جمله انتظارات از جانشین سازمان بسیج اساتید استان فارس است.
مسئول سازمان بسیج اساتید استان فارس نیز در این مراسم اظهار داشت: بسیج اساتید از ارکان فکری و پشتوانه‌های علمی و از طراحان حوزه استراتژیک ایدئولوژیک نظام است.
محمد‌کاظم پیشقدم با اشاره به جذب یک‌هزار و ۳۰۰ نفر از اساتید دانشگاه‌های فارس در سازمان بسیج اساتید این استان، خاطرنشان کرد: بسیج اساتید استان فارس در سال‌های گذشته توانسته است در حوزه‌های مختلف در جذب اساتید قدم‌های موثری بردارد.