به گزارشافکارنیوز،سردار سیدمهدی فرحی رئیس سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع در گفتگو با فارس، با اشاره به توانمندی‌های روز افزون جمهوری اسلامی ایران در حوزه موشکی از جمله سامانه‌های کروز، با بیان اینکه موشک‌های مختلف کروز و ساحل به دریا قابلیت‌های خاص خود را دارند و کاربرد آن در شرایط مختلف بر عهده نیرو است، گفت: این موشک‌ها از این قابلیت برخوردارند که متناسب با نوع تهدید، تاکتیک‌هایشان را تغییر ‌دهند.

فرحی همچنین به قابلیت نصب موشک‌های کروز بر روی شناورهای تندروی سپاه اشاره کرد و افزود: کاربرد موشک، یک کاربرد عمومی است و اینکه موشک با چه تاکتیکی مورد استفاده قرار بگیرد، در اختیار نیرو است.

وی با تاکید بر اینکه موشک‌های ما قابلیت شلیک از روی سامانه های در حال حرکت را دارند، افزود: فرماندهان نیرو رفتارهای تاکتیکی و عملیاتی را تنظیم ‌کرده و متناسب با تهدید، تاکتیک‌هایشان را عوض می‌کنند.

رئیس صنایع هوافضای وزارت دفاع در پایان خاطرنشان کرد: موشکهای ما از قابلیت شلیک از روی شناورهای با سرعت بالای ۳۰ نات (حدود ۶۰ کیلومتر) برخوردار بوده که از این جمله میتوان به موشک های کروز ظفر، نصر، نور، قادر و انشاءالله به زودی غدیر اشاره کرد.