به گزارشافکارنیوز،احمد کارآمد در آخرین پست وبلاگ انعاس نوشت: اگر یادتان باشد وقتی ایران توانست پهپاد RQ۱۷۰ را در داخل ایران به سلامت به زمین بنشاند. از این طرفی ها گرفته تا آن طرفی ها این اتفاق را از دید خود یک طور تفسیر میکردند. فراموش نمی کنم حتی بعضی از خودی ها هم تحلیل های عجیب و غریبی می کردند.

به طور مثال می گفتند این پهپاد را آمریکا تعمدا فرستاده که بیافتد دست سپاه! چرا که روی این پهپاد امکانات جاسوسی تعبیه شده تا وقتی سپاه پاسداران این پهپاد را به داخل تاسیسات خود برد از آنجا اطلاعاتی را برای آنان ارسال کندیا بعضی ها می گفتند ایران توانایی و تکنولوژی چنین کاری را ندارد و اشتباه آمریکایی ها بوده که این پهپاد دست ایرانی ها افتاد. و اصلا بدرد ایران نمی خورد و باید طبق درخواست اوباما آن را به آمریکا برگردانیم.بعضی ها هم به کل باور نمیکردند و به جز تمسخر کار دیگری نداشتند و مدتی هم اس ام اس هایشان شده بود RQ۱۷۰(که مثلا این پهپاد رو با سنگ زدند افتاده، بعد از گرفتن هواپیمای بدون سرنشین RQ۱۷۰ آمریکا، از فلان جا یک نیسان بدون راننده را جهت جاسوسی به آمریکا اعزام کردند!)

اما با خبری که هفته گذشته در صدر خبرگزاری ها ی جهان قرار گرفت همه را شگفت زده کرد و بعد از آن سید حسن نصر الله در مصاحبه اش گفت: این پهپاد ساخت ایران و مونتاژ جوانان حزب الله لبنان است و این شگفتی را کامل کرد.

دیروز هم فرمانده اسبق سپاه در مصاحبه ای گفت: از کجا معلوم این اولین پهپاد باشد که به سرزمین های اشغالی می رود. فکر نمیکنم دیگر جای شکی باقی مانده باشد که ایران به این تکنولوژی پیشرفته دست پیدا کرده و یکبار دیگر شعار ما می توانیم را صرف کرده است.

در مورد اینکه چرا اسرائیلی ها نتوانستند این پهپاد را ردیابی کنند یک نکته به نظرم میرسد آن هم صحبت های وزیر دفاع آمریکا رابرت گیتس در کمیته مجلس سنا همان زمانی که ایران RQ۱۷۰ را سالم بر زمین نشانده بود. او در کمیته مجلس سنا در پاسخ به نگرانی های نمایندگان در مورد انتقال فناوری ساخت هواپیماهای جاسوسی بدون سرنشین به " دشمنان” آمریکا گفت: ” نیروهای ارتش آمریکا تاکنون در وضعیتی نبوده اند که فناوری هواپیماهای بدون سرنشین پیشرفته علیه آنها به کار گرفته شود” و از همین جا بود که آنها ضربه خوردند.اما باز هم سفیهانی پیدا شده اند و می گویند اسرائیل برای اینکه به ایران خودشیفتگی کاذب بدهد اجازه داد تا پهپاد به سرزمین های اشغالی بیاید و به طور کنترل شده در وقتش توسط یک هواپیمای اف ۱۶ منفجر کرده است.

و اینجاست که بیدار نمی شود آن که خود را به خواب زده !