به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای در سی و هفتمین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه در خصوص آخرین وضعیت پرونده جاسوس آمریکایی گفت: پرونده (الف. ح) هنوز به حکم قطعی نرسیده است و پس از نقض دیوان عالی کشور بار دیگر در حال رسیدگی است.

وی در خصوص سخنان برخی نمایندگان مجلس در مورد دست داشتن بانک مرکزی در افزایش قیمت دلار گفت: تاکنون هیچ چیزی از جلسه نمایندگان مجلس با وزرا و معاونین وزرا به ما منتقل نشده است و در مورد اظهارات مطرح شده باید از نمایندگان سئوال شود چرا که گزارش کتبی در این خصوص به دادستانی کشور نیامده است.

اژه ای در پاسخ به سئوال خبرنگاری در مورد افشای اسناد طبقه بندی شده دولتی در رسانه ها، این کار را جرم دانست و افزود: اگر مشخص شود اسناد منتشر شده در سایت ها دارای طبقه بندی است با سایت منتشر کننده برخورد می شود.

سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه گزارش سوم احمد شهید را قبول نداریم، تاکید کرد: یکی از مهمترین دلایلی که باعثمی شود گزارش سوم احمد شهید را قبول نداشته باشیم این است که این افراد بی طرف نیستند. این فرد از افراد ناشناس، مجرم و تروریست همانند منافقان مطالبی را درباره ایران نقل می کند. اگر با این گونه اخبار بخواهند تصمیم گیری کنند هر کسی می تواند بیاید و با مجرمانی که دستشان به خون مردم ما آلوده است برعلیه کشور مطالبی را اعلام کنند. این افراد قانون داخلی کشورها را در صورتی که با قانون خودشان متفاوت باشد قبول ندارند و آن را غلط می پندارند.

وی ادامه داد: حاضریم با این افراد مناظره کنیم و با عقل و منطق به آنها بگوییم که قانون ما هیچ نقضی ندارد. آنها حق ندارند به حقوق داخلی ما معترض شوند. اگر فردی بی طرف به عنوان گزارشگر حقوق بشر انتخاب شود حاضریم با او همکاری کرده و توضیحات لازم را در برابر هر ادعا به او بدهیم. می خواهم از این افراد بپرسم که آیا آنها قائل به برخورد با فساد اقتصادی، پولشویی، جرایم سازمان یافته و تروریست نیستند. آقای شهید آیا از افغانستان، عراق و بحرین خبر ندارد امروز ایران خود قربانی تروریست، مبارزه با باندهای مواد مخدر شده است.

به گفته دادستان کشور مخالفان حقوق بشر کسانی هستند که متهم فساد مالی را که از ایران فرار کرده است تحویل نمی دهند. آنها بگویند با چه توجیه قانونی از تحویل دادن این متهم خودداری می کنند در حالیکه هر مستندی در رابطه با این پرونده درخواست کرده اند به آنها داده ایم.

احمد شهید بگوید با چه توجیهی منافقان را که دستشان به خون هزاران نفر از هموطنانمان آلوده است تحویل نمی دهند. ما قائل به حقوق بشر هستیم و بالاترین ساز و کار را در این رابطه داریم.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سئوال خبرنگاری از آزادی ( م. ز) متهم فساد مالی با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیارد تومانی خبر داد و گفت: این متهم با قرار وثیقه آزاد شده است. همچنین در مورد دستگیری آقای ( ح. ه) تاکنون خبری ندارم اما می دانم وی تحت تعقیب است.