به گزارش افکارنیوز، در همین راستا روزنامه ایران نوشت: بسیاری از صاحب نظران معتقدند حضور رحیم مشایی در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری زمینه ساز مشارکت حداکثری و انتخابات رقابتی خواهد بود.

همچنین در نظر سنجی که در سایت وابسته به دولت انجام شد درصد محبوبیت مشایی در بین سیاسیون از همه بیشتر بود و فعالیت هایی گشترده مبنی بر دعوت از مشایی برای حضور در انتخابات نیز در شبکه های اجتماعی آغاز شده است.

این مسئله ما را به یاد انتخابات ۸۸ می اندازد و نظر سنجی هایی که پیش از انتخابات میر حسین موسوی را پیروز میدان می دانست و جایگاه وی را در بین پایگاه های مردمی بالا تلقی می کرد.

همین توهم مقبولیت در بین توده های مردم باعثشد که بعد از انتخابات موسوی وسرانه فتنه که می پنداشتن بر اساس این نظر سنجی ها باید پیروز انتخابات باشند، در اقدامی بی سابقه قبل از اعلام نتایج انتخابات خبر پیروزی خود را اعلام کرده و همچنین بعد از اعلام نتایج و روشن شدن نتیجه انتخابات با نپذیرفتن نتیجه انتخابات، زمینه ساز خساراتی به نظام شوند.

حال این نکته به ذهن متواتر می شود که با وجود تجربه های ناخوشایندی که این نظر سنجی های غیر علمی و شتاب زده و اظهارات بی پایه اساس داشته است. چرا برخی از نزدیکان دولت اصرار بر این دارند که مشایی را محبوب ترین و مردمی ترین چهره سیاسی کشور و لایق ترین فرد برای سمت ریاست جمهوری بدانند.

آیا بهتر نیست تا زمان انتخایات منتظر بنشینیم و شاهد این باشیم که مردم فرد اصلح و قابل وثوق را انتخاب کنند و یا اگر قصد نظر سنجی داریم آن را به متخصصینی بسپاریم که جامعه ی آماری را بهتر می شناسند تا خدای نکرده زمینه ساز فتنه جدیدی در کشور نشویم؟

گمانه زنی ها ورود مشایی به انتخابات بازی سیاسی دولت است

یک منبع آگاه در گفت و گو با شریان نیوز تصریح کرد: دولت قصد دارد با شایعه پراکنی ورود مشایی به عرصه انتخابات ذهن افکار عمومی را به سمت این مهره سیاسی معطوف کند.

وی در رابطه با ورود فرد جایگزین دولت تصریح کرد: ورود مشایی در انتخابات شایعه بیش نیست و قصد دارند همه ی تخریب ها متوجه وی شود و در آینده گزینه ی اصلی احمدی نژاد را مطرح کنند و در نتیجه گزینه اصلی نزدیکان دولت برای حضور در عرصخ انتخابات از تیر رس رسانه ها محفوظ می ماند و شانس پیروزی آن بیشتر می شود.

با این اوصاف ، در هر صورت با پایان یافتن دولت احمدی نژاد ، مشایی نیز باید از سیاست خداحافظی کند.