به گزارش افکارنیوزبه نقل از «تابناک»، امروز(سه‌شنبه) اتحادیه اروپا در پی تحریم‌های جدید علیه کشور، دارایی‌های مجید نامجو، وزیر نیرو را بلوکه کرد.

بنا بر این گزارش، اتحادیه اروپا اعلام کرده است که مجید نامجو، به این دلیل که یک از اعضای شورای عالی امنیت ملی و از افرادی است که سیاست هسته‌ای ایران را تعیین می‌کند، در لیست سیاه قرار گرفته است؛ بنابراین، وزیر نیرو، تحریم مسافرتی نیز خواهد بود.

همچنین بر پایه جزییات اعلام شده تحریم‌ها، ۳۴ نهاد رسمی و شرکت به لیست تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا افزوده شده‌اند که وزرای نفت و انرژی، شرکت ملی نفت ایران و نهادهای وابسته به آن از آن جمله هستند.

در این باره، اتحادیه اروپا در نشریه رسمی‌اش اعلام کرده است که شرکت ملی نفت ایران، منابع لازم را در اختیار حکومت ایران می‌گذارد و نیز عنوان کرده است که بسیاری از مقامات رده بالای حکومتی در این سازمان و مدیریت آن هستند.

این گزارش در ادامه یادآور می‌شود، اتحادیه اروپا مدعی شده است که ایران به برنامه هسته‌‌ای خود و غنی‌سازی اورانیوم با غلظت بالا ادامه می‌دهد و با سر باز زدن از همکاری همه‌جانبه با آژانس بین‌المللی انرژی، تعهدات بین‌المللی خود را می‌شکند.

در همین حال، امروز چین از تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران به شدت انتقاد کرد.
در این زمینه، سخنگوی وزیر خارجه چین گفته است که ما به شدت با وضع تحریم‌های جدید علیه ایران مخالف و و بر این باور هستیم که استفاده از تحریم برای در فشار گذاردن ایران، نمی‌تواند منجر به حل مسأله هسته‌ای شود.

هونگ لیی همچنین ادامه داده است: این تحریمها تنها منجر به پیچیدهتر شدن وضعیت و بالا گرفتن تقابل خواهد شد. ما امیدواریم هر دو طرف انعطاف بیشتری از خود نشان دهند و به زودی با افزایش تعاملات، به سمت مذاکرات جدید حرکت کنند.