به گزارش افکارنیوزبه نقل از مهر، پرویز سروری چهارشنبه شب در همایش بصیرت افزایی نخبگان سیاسی در بندرعباس به تحلیل وضعیت انتخابات ریاست جمهوری آینده پرداخت و اظهار داشت: اصلاح طلبان قصد ورودی طلبکارانه به انتخابات ریاست جمهوری سال آینده را دارند اما پیش از ورود به انتخابات آنها باید به سوالاتی پاسخ دهند.

وی ادامه داد: اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری گذشته قانونی عمل نکردند و به جای پیگیری خواسته های خود از طریق قانون، دست به اردوکشی خیابانی زدند و تلاش کردند تا مشکلات خود را از طریق کشاندن مردم به خیابانها رفع کنند و هم اکنون نیز باید بگویند که چه تضمینی وجود دارد که دیگر دست به این اقدامات نزنند.

قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات باید از اقدامات ساختار شکنانه خود ابراز پشیمانی کنند، عنوان کرد: البته اصلاح طلبان در تحلیلهای خود به این نتیجه رسیده اند که در صورت ابراز پشیمانی از اقدامات گذشته، بدنه اجتماعی خود را از دست خواهند داد و بنابراین راهکارهای دیگری را برای حضور در انتخابات در پیش گرفته اند.

افزایش فشارهای بیرونی اصلاح طلبان

سروری افزود: یکی از طرحهای اصلاح طلبان افزایش فشار به کشور از طریق نیروهای خود در خارج از کشور است و به همین علت است که نیروهای آنان همچون عطاالله مهاجرانی به دنبال افزایش تحریمها علیه ایران هستند تا بتوانند شرایط بهتری در انتخابات ریاست جمهوری آینده داشته باشند.

وی یکی از اهداف اصلی اصلاح طلبان را موفقیت در انتخابات شوراها دانست و بیان داشت: موفقیت در انتخابات شوراها و بازگشت به عرصه سیاسی کشور از طریق به دست گرفتن شوراها و شهرداری ها یکی از اهداف اصلاح طلبان است و آنان برنامه ریزی های زیادی را در این خصوص انجام داده اند.

تلاش جریان انحرافی برای اجرای طرح پوتین - مدودف

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هدف جریان انحرافی را نیز اجرای طرح پوتین – مدودف عنوان کرد و گفت: تنها مشکل جریان انحرافی برای اجرای این طرح مخالفت و نظر منفی شورای نگهبان روی فرد خاص مورد نظر جریان انحرافی است، اما اعضای این جریان معتقدند که همانند اصلاح طلبان که در انتخابات سال ۸۴ معین را به شورای نگهبان تحمیل کردند، آنها نیز می توانند با فشارهایی نامزد خاص مورد نظر خود را وارد عرصه انتخابات کنند.

سروری اضافه کرد: جریان انحرافی نیز برای انتخابات شوراها برنامه هایی دارد و می خواهد قدرت را به خصوص در شهرداری تهران به دست بگیرد و این نقاط مشترک میان اصلاح طلبان و جریان انحرافی ممکن است موجب اتحاد آنان در مقابل اصولگرایان شود و در این در حالی است که اصولگرایان تا کنون چشم انداز خوبی برای انتخابات ریاست جمهوری نداشته اند و افراد زیادی از اصولگرایان برای حضور در انتخابات اعلام آمادگی کرده اند.

حمایت رهپویان از نامزدهای برنامه محور

وی با بیان اینکه جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی از افراد برنامه محور در انتخابات ریاست جمهوری حمایت خواهد می کند، تصریح کرد: ما معتقدیم که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده باید ابتدا برنامه های خود برای اداره و پیشرفت کشور با مشخص کردن شیوه های اجرای آنان و همچنین معرفی عناصر اصلی مورد نظر خود برای اداره کشور را ارائه دهند و جمعیت رهپویان نیز از نامزدی که بهترین برنامه ها را داشته باشد، حمایت خواهد کرد و ما معتقدیم در این دوره نامزدهای انتخابات باید برنامه محور باشند.

قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: جمعیت رهپویان و جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در انتخابات با یکدیگر متحد خواهند بود و هم اکنون نیز فعالیتهایی را در این زمینه آغاز کرده اند و از نامزدی که برنامه هایش به برنامه های ما نزدیک تر باشد، حمایت خواهیم کرد.