به گزارش افکارنیوزبه نقل از ایسنا، در مراسم باشکوه برائت از مشرکین که مقارن ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه‌ی امروز(پنجشنبه، چهارم آبان‌ماه) به وقت عربستان آغاز شد، ایرانیان و زائرانی از کشورهای مختلف حضور داشتند و شعارهایی را از جمله «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آمریکا»، «یا ایها المسلمون اتحدو اتحدو»، «عزت و سربلندی در سایه اسلام است»، «تفرقه و اختلاف پیروی از شیطان است»، «رژیم اشغالگر فلسطین باید شود محو ز روی زمین»، «این گفته امام و رهبر ماست / شعار ما نبرد با آمریکاست»، «فریاد مظلومان روی زمین / مرگ بر آمریکای مردم‌فریب»، «مرگ بر انگلیس»، «الموت لآمریکا» سر دادند.

در این مراسم، پس تلاوت آیات آغازین سوره‌ی برائت، نماینده‌ی ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی با ابلاغ سلام رهبر معظم انقلاب، از تمام زائران ایرانی خانه‌ی خدا به‌خاطر رعایت نظم و انسجام در بجا آوردن مناسک حج و برنامه‌های مختلف تشکر کرد.

سپس متن کامل پیام رهبر معظم انقلاب توسط حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی‌عسکر خوانده شد. همچنین متن این پیام که به زبان عربی هم ترجمه شده بود، قرائت شد.

سپس قطع‌نامه‌ی پایانی این مراسم خوانده شد که زائران بعد از هر بند از قطع‌نامه با شعار «الله‌اکبر، خامنه‌ای رهبر» آن را تأیید می‌کردند. در ادامه، زائران کاروان‌ها با آرامش و صلابت به‌سوی محل استقرار خیمه‌های خود رفتند تا پس از استراحتی کوتاه پس از نماز ظهر و عصر، برای مناجات دعای عرفه آماده شوند.

پیام رهبر معظم انقلاب به زبانهای فارسی، عربی، انگلیسی، اردو، فرانسه، ترکی استانبولی و مالایو در پایگاه اطلاعرسانی حج وابسته به بعثهی مقام معظم رهبری منتشر شده است.