به گزارش افکار به نقل از کیهان، «خانه آزادی» در بیانیه ای چند سطری اعلام کرد پس از ۴ سال سایت «گذار» را تعطیل می کند. در این بیانیه اعلام شده که «گذار به دلیل مسائل مالی متاسفانه مجال ادامه فعالیت نیافته است»، اما توضیح داده نشده که منظور از مسائل مالی، فساد مالی وبالا کشیدن بودجه یا کمبود منابع مالی است. «گذار» پس از یک دوره رکود و نیمه تعطیلی، سال گذشته در بحبوحه فتنه سبز فعال شده بود اما پس از علنی شدن مرگ فتنه، گذار هم وارد گذار نهایی به مرحله تعطیلی شد.
یادآور می شود خانه آزادی زیر نظر برخی عناصر اطلاعاتی متنفذ نظیر جیمز وولسی رئیس اسبق سازمان سیا اداره می شود و دارای بودجه رسمی از سوی کنگره و وزارت خارجه آمریکا در زمینه فعالیت های براندازانه و کودتای مخملی است. برخی عناصر ضدانقلاب فرصت طلب با بوکشیدن و اطلاع از این واقعیت که بخشی از بودجه های براندازی در «خانه آزادی» جابجا می شود خود را به این مجموعه نزدیک کرده و «گذار» را راه انداخته بودند اما جمع بندی ۴ سال فعالیت آنها از شهریور سال ۸۵ سرانجام ثابت کرد که اختصاص بودجه به این محفل جز حیف و میل دلارهای سبز عایدی دیگری ندارد.
برخی چپ های مارکسیست سابق در کنار شماری از اصلاح طلبان فراری و برخی گروه های دیگر در «گذار» فعالیت می کردند که از جمله آنها می توان به هرمز حکمت، آذر نفیسی، فاطمه حقیقت جو و همسرش محمد تهوری، علی افشاری، محسن سازگارا، فرج سرکوهی، عباس موذنی، مجید محمدی، لادن برومند، سعید پیوندی و ساسان قهرمان اشاره کرد.
اين پايگاه اينترنتي بدنام، در جريان حوادث سال گذشته تا مرز آموزش كودتاي مخملي و دستور العمل هاي آشوب خياباني پيش رفت اما پس از مرگ فتنه، همين سايت اوايل تيرماه ۱۳۸۹ تاكيد كرد: جنبش سبز در حال جدال با خاموشي است، نخستين نشانه خاموشي، در اوايل پاييز گذشته به هنگام بازگشايي مدارس و دانشگاه ها بود كه تظاهرات خياباني به طور ناگهاني فروكش كرد و سبب نگراني و دلسردي شد. ماجراي روز عاشورا (۶ دي) براي مقابله با اين ركود بود اما دومين مهار از سوي اصلاح طلبان در روز ۲۲ بهمن زده شد و فرصت تاريخي با ياس و نااميدي از كف رفت. افت مبارزات خياباني پس از اين روز و لغو راهپيمايي ۲۲ خرداد از سوي موسوي و كروبي، روشن كرد كه نبايد به اميد اصلاح طلبان و راهبردهايشان ماند و از سوي ديگر، آشكار كرد در شرايط فعلي راهپيمايي خياباني با وقفه هاي طولاني و شبكه ها و سازماندهي و تاكتيك و راهبردهاي ناكارآمد و نامشخص، كارايي ندارد.