يك منبع آگاه در گفتوگو با فارس، ارسال نامه كرزي به رئيس جمهور ايران را با اهميت خواند و افزود: "در ديدار روز چهارشنبه حامد كرزي با "فداحسين مالكي " سفير جمهوري اسلامي ايران در كابل، كرزي نامه اي را به وي داد تا آن را به محمود احمدينژاد تحويل دهد ".

بر اساس اعلام این مبنع، " حامد کرزی در این نامه به محمود احمدی‌نژاد اعلام کرده است که سوخت ترانزیتی به ناتو نخواهد رسید و برای تامین نیازمندی‌های مردم افغانستان مصرف خواهد شد ".

این منبع افزود: " رئیس جمهور افغانستان همچنین از همتای ایرانی خود خواسته است تا روند پیشرفت روابط تجاری و اقتصادی ۲ کشور سرعت بیشتری به خود گیرد ".

روز چهارشنبه سفیر جمهوری اسلامی در محل کاخ ریاست جمهوری افغانستان با حامد کرزی دیدار کرد و پس از این دیدار، سفارت و دفتر مطبوعاتی حامد کرزی با انتشار اطلاعیه‌های جداگانه‌ای اعلام کردند که کلیه تانکرهای سوخت تا چند روز دیگر وارد خاک افغانستان خواهد شد.
همچنین قرار است در هفته آینده ۳ تن از وزرای افغانستان وارد ایران شوند و هیئتی مرکب از وزرای اقتصادی ۲ کشور به بحثو گفت‌وگو پیرامون موضوع ترانزیت سوخت و افزایش روابط سطح اقتصادی ۲ کشور بپردازند.

حدود ۳۰ درصد سوخت مورد نیاز افغاستان از مسیر ترانزیتی ایران وارد افغانستان می‌شود و افزایش یکباره حجم ترانزیت سوخت، نگرانی هایی را درباره استفاده از بخشی از این سوخت توسط ناتو را بوجود آورد.

انتظار ميرود سفر وزراي اقتصاد، دارايي و معاون وزير تجارت افغانستان به تهران، موجب رفع نگرانيهاي ۲ طرف شده و منجر به اتخاذ راهكارهايي براي استمرار انتقال سوخت به افغانستان و نيز ارتقاء سطح روابط تجاري شود.