افكار نيوز - حكايت ماه رمضان و فوتباليست ها

حکایتی قدیمی است بساط روزه گرفتن فوتبالیست‌ها و مقاومت مربیان در مقابل این امر…
القصه، این جریان ریشه در اروپا و آسیا و آمریکا و خلاصه پهنای این کره خاکی دارد.
در اروپا و زمانی که مورینیو سرمربی اینتر بود جنجالی درست شد، بر سر این قضیه که " سولی(سلیمان علی) مونتاری " با پا فشاری بر اعتقاداتش تمایل داشت با زبان روزه سر تمرین حاضر شود ومورینیو می‌گفت یا روزه خواری یا اخراج!
اما قضیه اعتقاد و اقتصاد به همین جا ختم نشد و در المپیک مارسی، استاندارد لیژ بلژیک، کورینتیانس برزیل و برخی باشگاه های آفریقایی مشابه این ماجرا پیش آمد.
اما این کشورها هیچ کدام لفظ اسلام را بر دنباله نامشان نداشتند.
جمهوری اسلامی ایران، عربستان سعودی و عراق کشورهایی هستند که حوادث مشابهی را تجربه کردند.

در عربستان کار به دفاتر مفتی‌ها کشید تا فتوای معروف دیگری را بر خلاف جهت رودخانه اسلام جاری کنند! و فتوا دادند که اگر فوتبالیستی می‌بیند که روزه برایش ضرر دارد و مانع بازی‌اش می شود، می تواند روزه نگیرد!!!

سوالی اینست که چرا در ایران از گوشه کنار خبرهایی با عنوان اصرار مربیان به روزه خواری بازیکنان و گاهی روزه‌واری علنی بازیکنان در سر تمرین شنیده می‌شود.
بعضا از گوشه و کنار خبر می‌رسد که در تیم های بزرگسالان و امید و جوانان مواردی از این دست اتفاق می‌افتد که مایه تاسف است و باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد،

طی دو روز اخیر نیز از یک تیم خصوصی تهرانی خبر رسید که یکی از مطرح ترین بازیکنان این تیم اقدام به روزه‌خواری کرده و هنگامی‌که با اعتراض دیگر بازیکنان و خبرنگاران مواجه شده، شروع به هتاکی و بی احترامی به کمیته انظباطی و مسئولان کرده…!

/ ب +