افكار نيوز - محمد ناجي العطري نخست وزير سوريه با ستايش از پاسخ لبنان به تحرکات اسرائيل گفته است، جنگ و درگيري با اين رژيم براي هميشه ادامه خواهد داشت.

به گزارش نشریه اسرائیلی یدیعوت احرنوت، العطری شنبه(۲۳ مرداد) در گفت‌وگو با رسانه‌های سوری گفت: " پاسخ محکم ارتش لبنان به اقدامات اخیر اسرائیل نشان می‌دهد توطئه‌های اسرائیل علیه لبنان کاملا شکست خورده‌اند. "

العطری با اشاره به روابط نزدیک دمشق و بیروت تصریح کرد، امنیت و ثبات لبنان برای دمشق بسیار با اهمیت است.

وی افزود: " ما نگران امنیت لبنان هستیم زیرا این مسأله در ارتباط مستقیم با امنیت ملی سوریه است. "

نخست وزیر سوریه همچنین هدف اسرائیل را از بین‌بردن هرگونه مقاومت به منظور اعمال اراده خود بر سراسر منطقه دانست.

العطری همچنین هفته گذشته به اسرائیل هشدار داده بود تل‌آویو درصورت حمله نظامی به سوریه، هزینه گزافی را خواهد پرداخت.

وی همچنین اسرائیل را بزرگترین دشمن جهان اسلام و اعراب خوانده بود.

این درحالی است که در روزهای اخیر جنگنده‌ها و هواپیماهای شناسایی اسرائیل بارها حریم هوایی لبنان را نقض کرده‌اند.

نقض حریم هوایی لبنان از سوی اسرائیل درحالی ادامه دارد که در درگیری ۱۲ مرداد میان نیروهای اسرائیلی و لبنانی در جنوب لبنان، سه سرباز و یک خبرنگار لبنانی و یک افسر عالی‌رتبه ارتش اسرائیل کشته شدند.

این درگیری زمانی آغاز شد که نظامیان اسرائیل تلاش کردند با تجاوز به حریم لبنان، درختان واقع در نوار مرزی این کشور را نابود کنند.

رژیم اسرائیل درحالی حریم هوایی و زمینی لبنان را نقض می‌کند که سازمان ‌ملل بارها این حرکات را که نقض آشکار قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت سازمان ملل به شمار می‌رود، محکوم و پایان آن را خواستار شده است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد پس از جنگ ۳۳ روزه اسرائیل علیه لبنان با تصویب قطعنامه ۱۷۰۱، دو طرف را از هرگونه اقدام خصمانه برحذر داشته است.

/ ب +