به گزارش افکارنیوز، علی‌اصغر زارعی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: طرح چالش‌ها و مشکلات ارزی و اقتصادی بین مجلس و رییس جمهور باید در فضای تعاملی انجام شود تا نتیجه‌بخش باشد.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات از تداوم جلسات نمایندگان و رییس جمهور سخن گفت و افزود: دیدار نمایندگان و دولتمردان مجال خوبی برای رد و بدل شدن ایرادات مجلس به دولت و انتقال اطلاعات دولت به مجلس است و منتفی شدن طرح سوال از رییس جمهور می‌تواند به مفهوم بیان توضیحات رییس جمهور به نمایندگان در جلسات ماهانه یا فصلی مجلس و دولت باشد.

نماینده مردم تهران اطلاع افکار عمومی از شرایط اقتصادی و سیاسی کشور را به پس از رایزنی نمایندگان و دولتمردان موکول دانست و افزود: مردم باید در جریان اتفاقات کشور و منشاء این اتفاقات قرار گیرند ولی تا رسیدن به این مرحله رد و بدل سوال و جواب بین نمایندگان و دولتمردان انجام می‌شود. ممکن است در این مرحله ابهامات و چالش‌های بدون پاسخی وجود داشته باشد که پس از پاسخ رییس جمهور با وزرا رفع ابهام شود و اصلا لزومی ندارد مردم از ابتدا در جریان این مسائل قرار بگیرند.

وی افزود: چه ضرورتی دارد که مردم از ابتدا تا انتهای اختلافات دولت و مجلس و منشاء چالش‌ها تا قبل از روشن شدن ابعاد آن را بدانند و در جریان قرار گیرند که دولت در کجا قوی و در کجا ضعیف عمل کرده است؟ آیا انتظارات مجلس از دولت برآورده شده است؟ دولت از مجلس چه نوع همکاری‌هایی را انتظار دارد؟ این در حالیست که این موضوعات پس از رفع ابهام‌ها می‌تواند به مردم انتقال یابد.

زارعی از پیگیری تداوم جلسات نمایندگان و رییس جمهور خبر داد و افزود: معتقدم روسای قوا در جلسات مشترک و آرام مشکلات و چالشها را مطرح و راهکارهای مناسب را در دستور کار قرار دهند. با منتفی شدن طرح سوال از رییس جمهور یقینا نمایندگان و هیات رییسه مجلس پیگیر برگزاری جلسات مشترک مجلس و دولت خواهد بود.