به گزارشافکارنیوزبه نقل از مهر، محمدرضا باهنر در نشست خبری امروز صبح که در دفتر جامعه اسلامی مهندسین برگزار شد، در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه با توجه به دیدارهای انتخاباتی اخیر جامعه اسلامی مهندسین با دیگر گروه های اصولگرایی استراتژی جبهه پیروان برای انتخابات شوراها و ریاست جمهوری چیست؟، اظهار داشت: استراتژی تدوین شده جبهه پیروان این است که ما به برنامه‌های کاندیداها بپردازیم و رصد بکنیم که کاندیداهای مطرح شده با توجه به مشکلات و معضلات کشور چه برنامه هایی دارند و ما بیشتر دنبال مطالبه برنامه عملیاتی از سوی کاندیداها هستیم.

وی افزود: استراتژی ما با وحدت و هماهنگی همراه است و سعی خواهیم کرد کاندیداهایی که برای انتخابات مطرح شده اند را به وحدت برسانیم و تعداد آنان تنزل پیدا کند.

باهنر با بیان اینکه جبهه پیروان تلاش دارد یک تعامل اخلاقی و برنامه ای با رقبای خود داشته باشد، گفت: ما بجای اینکه در فکر کاندیدای مستقل باشیم بیشتر به دنبال گفتگو و تعامل با نامزدها برای کاهش تعداد آنان در رقابت های انتخاباتی هستیم.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین معرفی تیم همراه توسط کاندیدا را ضروری دانست و تصریح کرد: کاندیداها باید حداقل ۲ تا ۳ نفر از نیروهای حساس و پست های کلیدی مانند معاون اول و مشاور اقتصادی خود را معرفی کنند تا بشود در مورد برنامه هایشان نظر دارد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا قصد کاندیداتوری دارید؟ و اینکه اخیرا در جمع دانشجویان کرمان گفته اید که من می آیم برای نیامدن، ادامه داد: من قصد کاندیداتوری ندارم و این را تکذیب می‌کنم.

باهنر در توضیح این جمله که می آیم برای نیامدن، اضافه کرد: استراتژی جبهه پیروان این است که میان کاندیداها وحدت ایجاد کند تا تعدادشان کاهش یابد و من هم پیشنهاد دادم حالا که جبهه قصد این کار را دارد، بهتر است که یک نفر هم از سوی جبهه معرفی شود، حالا چه من باشم، چه دوستان دیگر.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین خاطر نشان کرد: من دنبال افزایش تعداد کاندیداها نیستم و اگر هم بیایم و از سوی جبهه معرفی شوم، قصد ماندن ندارم؛ چراکه دوستان دیگری که شایستگی بیشتر از من دارند، در صحنه هستند و افزایش تعداد کاندیداها از سوی هر کسی که باشد، مذموم است.