به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، سردار سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در گردهمایی بزرگ بسیجیان جزیره کیش و افتتاح پایگاه مقاومت منطقه آزاد کیش که در مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد، گفت: فرمان تشکیل سازمان بسیج مستضعفان توسط امام راحل در سال ۵۸ یکی از الطاف الهی و بیانگر دوراندیشی و آینده‌نگری ایشان نسبت به حوادثو رخدادهای فراروی انقلاب اسلامی در ایران و جهان بود.

وی افزود: چالش هایی که در ۳ دهه بعد از انقلاب پدید آمد، نشان داد که اگر تدبیر حکیمانه معمار کبیر انقلاب نبود چه بسا سرنوشت این مبارزه با دشمنان خارجی شکل دیگری رقم می خورد.

صفوی گفت: بسیجیان ظرفیت پایان‌ناپذیر قدرت دفاعی و هجومی ایران اسلامی در مقابل توطئه‌های داخلی و خارجی هستند.

وی همچنین با بیان اینکه بسیجیان عصاره و نماد شایستگی‌های جاودانه ملت ایران هستند، تصریح کرد: بسیجیان با افق های بلند و بصیرت و فرزانگی که دارند و با اتصال به منبع جوشان حکمت بالغه الهی و ولایت علوی، بزرگترین سرمایه های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و ظرفیت استراتژیک نظام برای حل سخت ترین مشکلات و پاسخ دادن به بزرگ‌ترین نیازهای کشور هستند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به بیانات حکیمانه رهبر معظم انقلاب، تاکید کرد: در سال آینده ما به سمت اتفاقات بزرگ در حال حرکت هستیم، فهم و درک عموم ملت و بسیج از وقایع سیاسی بین المللی، منطقه ای و ملی و تصمیم و انتخاب صحیح آنها برای گذار از این پیچ تاریخی تعیین کننده است.

صفوی با بیان این یک واقعیت است که آمریکائی ها و صهونیست ها در مقیاس دشمنان فرامنطقه ای به ما چشم دوخته اند، افزود: کشورهای همسایه نیز در مقیاس منطقه ای به ملت ما چشم دوخته اند، به قوای سه گانه، به رفتار دولت و مجلس و قوه قضاییه ما چشم دوخته اند، به رفتار بسیجیان و نیروهای مسلح مقتدر ما نگاه می کنند و نگاه آنها یک نگاه الگوپذیر است.

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری گفت: بسیج نماد قدرت بزرگ بازدارندگی ملت ایران و ظرفیت پایان ناپذیر و سرنوشت ساز ملت ایران در دستیابی به چشم اندازهای پیشرفت و توسعه عدالت در دهه چهارم انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به این مطلب که بسیج فقط برای گذشته و حال نیست بلکه برای حال و آینده است، اظهارکرد: هفته بسیج نماد همبستگی برای رسیدن به آرمان های بلند مدت و متعالی در پهنه سرنوشت ساز منطقه ای و جهانی است.

صفوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گوشه هایی از حماسه حسینی در کربلا و همچنین شباهت و ارتباط آن با کربلای ایران و فلسطین، تصریح کرد: قیام امام حسین(ع) در عاشورای حسینی واقعیتی است که می تواند برای همه عصرها و دوران مانند یک چشمه جوشان در تاریخ بشری نقش و تاثیر داشته باشد.

مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در امتداد عاشوراست، به درس ها و پیام هایی که امام حسین(ع) در واقعه عاشورا داشتند اشاره کرد و افزود: امام حسین(ع) به همه بشریت یاد داد که برای برپایی حق و برای حفظ دین باید با ظالم مبارزه کرد و در این مبارزه حتی اگر امکانات کمی داشته باشیم باید قیام به حق کرد. باید برای رسیدن به آزادی برای دفاع از مکتب و ایدئولوژی از جان خود و فرزندان هم گذشت و از اسارت همسر و فرزندان نیز نبایستی باکی داشت.

سرلشکر صفوی در ادامه شجاعت بسیجیان و رزمندگان اسلام را با عاشورا و کربلا امام حسین(ع) مقایسه کرد و خاطرنشان کرد: فقط در منطقه عملیاتی فاو ۷۰ شبانه روز به طور مداوم بمباران موشک و بمب و جنگ ادامه داشت، حتی تعدادی از فرماندهان ما به قدری خسته بودند که پشت بیسیم های خود می خوابیدند، آنان با نداشتن مهمات مقاومت و ایستادگی می کردند، همین که بسیجیان از شهادت نمی ترسیدند، بدون تردید کربلای ایران درامتداد کربلای حسین معنی پیدا می کند.

مشاور عالی فرمانده کل قوا با طرح این سئوال که ارتباط کربلای ایران با کربلا فلسطین چیست؟ یادآور شد: در منطقه ما هیچ ظلمی بالاتر از ظلم ۶۰ ساله ای که انگلیسی ها، صهیونیست ها و آمریکائی ها در حق مردم فلسطین کرده اند نبوده، این رژیم آدم کش، علاوه بر اینکه فقط پنج میلیون جمعیت فلسطینی را آواره می کند هر روز تعدادی از آنان را شهید می کنند.

وی با بیان اینکه در جنگ بیست و دو روزه رژیم صهیونیستی علیه منطقه غزه که یک منطقه حدود ۳۶۰ کیلومتر است و در آن یک و نیم میلیون مسلمان جمع شده است، چه جنایاتی مرتکب شده اند، خاطرنشان کرد: صهیونیست های آدم کش با بمباران این باریکه صدها نفر کودک، زن، پیرمرد و… را شهید کردند و در این ۲۲روز، تنها رهبری که در جهان اسلام موضع‌گیری قاطع داشتند، رهبر معظم انقلاب بودند که دو مرتبه هم بیانیه دادند و به دفاع از مردم غزه پرداختند.

سرلشکر صفوی در پایان با طرح این سئوال که چه اتفاقی می افتد تعدادی جوان فلسطینی با استقامت و مقاومت در مقابل این ارتش تا به دندان مسلح پیروز می شوند، تصریح کرد: این جوانان شهامت و شهادت را از اسلام یاد گرفتند و مردم غزه برای رسیدن به آزادی این الگو که همان پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع از مکتب حسین بن علی (ع) است را گرفتند.