به گزارش افکارنیوزبه نقل از مهر، دریادار دکتر حبیب الله سیاری صبح چهارشنبه در مراسم رونمایی از دستاوردهای نداجا در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در بندرعباس با بیان اینکه هر آنچه که داریم از محرم است، اظهار داشت: با رهنمودهای مقام معظم رهبری و استفاده از علم و صنعت داخلی شاهد ساخت انواع شناورهای سطحی و زیر سطحی هستیم.

وی عنوان کرد: با همت صنایع دفاعی و پشتیبانی نیروهای مسلح توانایی ساخت انواع شناورهای سطحی و زیرسطحی در کلاس های بالا و پیشرفته را داریم.

امیرسیاری تصریح کرد: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و خروج مستشاران برآورد دشمنان آن بود که توانایی نظامی و بهینه سازی تجهیزات را نداریم و جنگ تحمیلی با هدف محاصره دریایی و قطع صادرات نفتی ایران به راه انداختند.

وی افزود: دستاوردهای نظامی و دفاعی امروز نیروی دریایی حاصل باور توانمندی ها از زمان جنگ تاکنون است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: علم و دانش ساخت زیردریایی ارتش آنچنان با سرعت پیش می رود که با دانش و صنعت اندک کشورهایی که دو دهه از ما جلوتر هستند برابری می کنیم.

امیر سیاری با تاکید بر توانمندی ساخت انواع ناوهای موج شکن موشک انداز در کشور، افزود: رونمایی از شناور موشک انداز سهند نشانگر توانمندی و علم صنعتگران داخلی است و در حال ساخت انواع شناورهای پیشرفته با توجه به نیاز دفاعی کشور هستیم.