به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، کمال علیپور بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان قائمشهر با اشاره به طرح سئوال از رئیس جمهور اظهار داشت: ما به عنوان نماینده اصولگرای مجلس اعتقاد داشتیم که با توجه به شرایط فعلی فشار تحریم و نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری و شوراها که کوچک‌ترین حرکت اشتباهی موجب ایجاد تنش از سوی دشمن می‌شود، زمان مناسبی برای سوال از رئیس جمهور نیست.

وی با اشاره به سئوال نمایندگان از وزیر اقتصاد افزود: توضیحات حسینی به سئوال علت قطع ارز و جدی نگرفتن صادرات و واردات، نمایندگان را قانع نکرد که همین موضوع باعثشد وزیر اقتصاد دولت کارت زرد از نمایندگان مجلس نهم دریافت کند.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس نهم نظرات مقام معظم رهبری در خراسان شمالی خطاب به نمایندگان را در راستای تعامل و نشست‌های مختلف برای یافتن راه حل‌های درست و منطقی دانست و تصریح کرد: خیلی از نمایندگان از این طرح کوتاه آمدند و در نهایت ۷۵ امضای طرح سوال از رئیس جمهور اعلام وصول شد.

علیپور افزود: مقام معظم رهبری با بصیرت و به موقع در این موضوع ورود پیدا کردند و با توجه به شرایط فعلی که زمان بصیرت و هوشیاری است همه نمایندگان نیز کاملا این فرمان حکومتی را پذیرفتند.

این نماینده مجلس در مورد تحقیق و تفحص از استاندار مازندران نیز تصریح کرد: با توجه به نقش نظارتی مجلس بنده به جد پیگیر این طرح بودم و سوالاتی از طاهایی داشتم که با توضیحات ایشان قانع نشدم.

استاندار در اختصاص اعتبارات از کارشناسان دانشگاه شریف کمک گرفت

علیپور گفت: سوال نخستم این بود که چرا تخصیص اعتبار در مازندران مناسب ظرفیت‌ها و ضرایب مشکلات شهرستان‌های مازندران نیست که استاندار مازندران پاسخ دادغ ما از دانشگاه صنعتی شریف کارشناسانی آوردیم و با نظرات کارشناسانه آن‌ها مبنای تخصیص اعتبارات را تعریف کردیم.

وی افزود: من سال‌ها در بخش بودجه کار کردم. این نظر استاندار اشتباه است چرا که بودجه باید از کف بالا بیاید از طریق فرمانداران و مدیران شهرستانی مشکلات شناسایی و با ارجاع به استان بر اساس اعتبارات کشوری، تملک و دارایی و ملی اعتبارات تخصیص یابد.

از ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار وزیر اقتصاد به استانداری، قائمشهر و سوادکوه سهمی نداشت

علیپور خاطرنشان کرد: ۱۳۰ میلیارد ریال نقدینگی از سوی وزیر اقتصاد در بحثحوادثو بحران‌ها و صلاحدید استاندار به مازندران اختصاص داده شد که همه این اعتبار به غرب مازندران سرازیر شد و قائمشهر و سوادکوه از این نقدینگی پرداختی نداشت و تنها شجاعی نماینده مردم ساری ۱۵ میلیارد را برای زباله‌سوز ساری اخذ کرد.

استاندار باید ریز جدول تخصیص اعتبارات را به نمایندگان ارائه دهد

علیپور تصریح کرد: توضیحات طاهایی در این خصوص قانع‌کننده نبود و نتیجه به ارائه جدول کامل تخصیص اعتبارات از سوی وی منتهی شد.

وی در ادامه سخنان خود گفت: استاندار مازندران به علت سلامت اخلاق و تجربه از استاندارهای موفق کشور است ولی وظیفه ما نظارت و مطالبه حقوق مردم و شناسایی علل و رفع عقب‌ماندگی‌هاست.

انتصاب مدیران در مازندران بر مبنای شایسته‌سالاری نیست

علیپور سئوال سوم خود از استاندار مازندران را به عدم شایسته‌سالاری در انتصاب مدیران ذکر کرد و افزود: بیشتر مدیران اجرایی استان انتصاب خود را ارثی قلمداد می‌کنند در صورتیکه فاقد شایستگی و جسارت در پیگیری امور هستند که همین امر منجر به مشاهده عقب‌ماندگی جدی در ادارات کل استان شده است.

نماینده اصولگرای مجلس نهم با اشاره به پاسخ استاندار مازندران که انتصابات مدیران را به وزارتخانه منتسب و از عهده استانداری خارج دانستند، تصریح کرد: مدیر شایسته، مجرب و خارج از مداخل‌های سیاسی باید در استان مدیریت کنند.

۷۰ درصد شهرک‌های صنعتی مازندران غیر فعال هستند

وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر غیرفعال بودن ۷۰ درصد شهرک های صنعتی مازندران اذعان داشت: در سوادکوه مردم از حقوق و مزایای خود برای احداثشهرک صنعتی گذشتند بدون اینکه دو نفر از مردم این منطقه به اشتغال فراخوانه شوند.

وی با اشاره به افزایش جرم و جنایت در شهرستان قائمشهر، مشکلات فرهنگی و بیکاری را در عامل پیدایش این واقعه دانست و تاکید کرد: اگر این دو معضل پیگیری و توجه نشود جنایت در این شهرستان بیشتر هم میشود.