به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، در حالی که تنها ۱۱ ماه از ریاست سید حسن موسوی که در دوران اسفندیار رحیم مشایی در سازمان میراثفرهنگی و گردشگری معاون سرمایه گذاری وی بود می گذرد، محمد شریف ملک زاده با حکم محمود احمدی نژاد به عنوان پنجمین رئیس سازمان میراثفرهنگی و گردشگری در دولت های نهم و دهم منصوب شده است.

محمد شریف ملک زاده، یکی از مدیران جاسبی در دانشگاه آزاد بود و با حکم مستقیم رئیس دانشگاه آزاد به عنوان عضو علی‌البدل هیئت تجدیدنظر رسیدگی به تخلفات انتظامی اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد منصوب شد.

وی مشاور جاسبی، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی دانشگاه آزاد و خبرگزاری ایسکانیوز بود.

ملک زاده در سال ۱۳۸۴ با روی کارآمدن دولت نهم به جایگاه معاونت گردشگری در دوران اولین رئیس سازمان میراثفرهنگی و گردشگری در دولت نهم، یعنی اسفندیار رحیم مشایی دست یافت.

تابستان ۱۳۸۸ با انتقال رحیم مشایی به دفتر رئیس جمهور و جانشین رئیس جمهور شدن مشایی در شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، ملک زاده نیز بار سفر به شورا بست و پس از ریاست شورای صیانت از حقوق شهروندی ایرانیان خارج از کشور، «دبیر شورای عالی ایرانیان خارج از کشور» شد.

ملک زاده خرداد سال ۱۳۹۰ توسط صالجی، وزیر امور خارجه به عنوان معاون اداری این وزارتخانه منصوب شد که با واکنش نمایندگان مجلس تا جایی پیش رفت که وزیر خارجه را در آستانه استیضاح قرار داد و وزیر اطلاعات نیز در نامه ای به وزیر امور خارجه صلاحیت وی را رد کرد که منجر به استعفای وی از این معاونت شد.

البته ملک زاده تیرماه ۱۳۹۰ بازداشت شد و پس از ۳ ماه مورد عفو رهبر انقلاب قرار گرفت.

وی که مشاور رئیس جمهور بود اردیبهشت ۱۳۹۱ مشاور آیت الله شاهرودی در امور اجرایی شد.

آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی رئیس بنیاد فقه و معارف اهل بیت(ع) و رئیس هیئت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه طی حکمی محمدشریف ملک زاده را به سمت مشاور خود در امور اجرایی منصوب کرد.

ملک زاده که در این سالها توانست مدرک دکترای خود را دریافت کند، پس از اسفندیار رحیم مشایی، حمید بقایی، روح الله احمدزاده کرمانی و سید حسن موسوی امروز به عنوان پنجمین رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از سوی محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور، حکم گرفت و بالاخره به جایگاه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری رسید.