به گزارشافکارنیوزبه نقل از فارس، محمود احمدی ن‍ژاد دقایقی پیش در جریان بازدید و افتتاح پژوهشکده زیست فناوری رویان اصفهان با بیان اینکه این موسسه با شجاعت و تیزبینی موانع را کنار زده و به سطح علمی کشور جهش قابل توجهی داشته، ادامه داد: رسیدن ملتی به جایگاه اگر ملتی بخواهد به جایگاه بالایی برسد کلید آن دستیابی به علم و دانش است.

وی با تاکید بر اینکه جوانان ایرانی بارها با عملکرد خود ثابت کرده‌اند که زمانی که همت کنند نقطه‌ای نیست که امکان تحقق نداشته باشد و تولید سلول‌های بنیادی نمونه‌ای از آن خواهد بود، افزود: یکی از این دو پروژه تهیه دارو از شیر حیواناتی است که در همین پژوهشگاه تولید می‌شوند.

رئیس جمهور اظهار کرد: انواع داروهای مورد نیاز شیر را می‌توان در شیر حیوان لحاظ کرده و بعد از تهیه شیر این داروها را از شیر جدا کرده و به بازار عرضه کرد.

به گفته رئیس جمهور پروژه دیگر، تهیه ارگان برای بیماران نیازمند بوده که دانش تئوریک آن آماده و در آینده نزدیک بیماران نیازمند پیوند عضو دیگر نباید منتظر مرگ مغزی انسان دیگری باشند.

احمدی نژاد اظهار کرد: در این پروژه اعضای بدن انسان در درون بدن یک حیوان پرورش داده می‌شوند.وی اظهار کرد: دولت از پروژههای علمی مانند این پروژه پشتیبانی و حمایت سیاسی و منطقی میکند.