به گزارش افکارنیوز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی نژاد که شامگاه دوشنبه برای بازدید و افتتاح چند پروژه عمرانی و خدماتی به اصفهان سفر کرده بود صبح امروز پس از حضور در مراسم بهره برداری رسمی و آغاز فاز عملیاتی دو پروژه پژوهشکده بیوتکنولوژی پژوهشگاه رویان اصفهان و بازدید از بخش های مختلف این پژوهشکده در گفت وگو با خبرنگاران درخصوص اهمیت فعالیت های این پژوهشگاه گفت: دستاوردهای دانشمندان و متخصصان جوان کشورمان در چنین مراکزی افق نگاه ملت ایران به آینده را بسیار ارتقا داده است.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه فعالیت های پژوهشکده رویان عرصه های جدیدی از تلاش علمی را پیش روی پژوهشگران کشورمان گشوده است، گفت: دانشمندان جوان کشورمان در این مرکز حجاب های پیش روی فعالیتهای علمی را کنار زده و با قدرت بر موانع غلبه کرده و سطح علمی جمهوری اسلامی را با یک حرکت جهشی ارتقا دادند.

احمدی نژاد اظهار داشت: امروز از دو پروژه در این مرکز رونمایی شد که یکی در آستانه نهایی شدن و ارایه محصولات خود به بازار است و دیگری مراحل تئوریک خود را پشت سرگذاشته و آماده ورود به عرصه عملیاتی است.

رییس‌جمهور درباره پروژه تهیه دارو از پروتیین های موجود در شیر حیوانات تراریخت تصریح کرد: مرحله آخر این پروژه یعنی تهیه دارو از پروتیین‌های موجود در شیر این حیوانات باقی مانده است که قرار شد با کمک دولت به زودی عملیاتی شود.

احمدی نژاد در ادامه با بیان اینکه شکل جدید زندگی و حوادثو بیماریها باعثشده که تعداد زیادی از انسانها به پیوند عضو نیاز پیدا کنند خاطر نشان کرد: امروز پیوند عضو به دلیل محدودیت منابع بسیار پر هزینه و سخت است که با دستیابی پژوهشگران این پژوهشکده به فناوری تولید اعضا و اندام انسانی در بدن حیوانات ان شاء الله این فرایند تسهیل خواهد شد و دولت از کمک در این زمینه دریغ نخواهد کرد.

احمدی نژاد تصریح کرد: اگر ملتی بخواهد به جایگاه شایسته خود دست یافته و از زندگی سعادتمند بهره مند باشد راه آن حرکت در مسیر علم و مرزهای دانش مفید است. همه در هر سطحی از زندگی، با سطح متناسبی از علم روزگار خود را می گذرانند اما هر قدر سطح علمی ملتی بالاتر باشد فرصت های کمال و سعادت برای او بیشتر است.

رییسجمهور با بیان اینکه ملتی که در مرز دانش مفید حرکت کند، بیشترین فرصت های سعادت و کمال را در اختیار دارد، اظهار داشت: ملت ایران همواره در طول تاریخ قدر و ارزش علم و عالمان را دانسته و امروز نیز جوانان این مرز و بوم با تأسی به تاریخ پر افتخار خود، بهترین دوره عمرشان را صرف تلاش برای دستیابی به دانش مفید می کنند تا فرصت های بیشتری برای سعادت و کمال در اختیار ملت خود و همه انسانها قرار دهند.