افكار نيوز - محمد کرمی راد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در رابطه با ادعاهای کاخ سفید در خصوص عدم غنی سازی ایران به دلیل دستیابی به فناوری نیروگاه بوشهر اظهار داشت: به نظر می رسد آمریکا دچار پیچیدگی فکری شده و به گونهای عمل می کند که حتی از یک بچه نیز سر نمی زند.

وی افزود: دخالت های آمریکا ناشی از شکست سنگین آنها در مقابل اراده قوی ملت قهرمان ایران اسلامی و شکست مفتضحانه آمریکا در مقابل اراده قوی دانشمندان ما در امر هسته ای است، به این دلیل که آمریکایی ها نمی خواستند ما به تکنولوژی و فناوری دست یابیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه نیروگاه اتمی بوشهر به زودی توسط کارشناسان و تکنسین ها و مهندسین ایرانی راه اندازی خواهد شد، افزود: اینکه خوراک نیروگاه بوشهر را خودمان تأمین کنیم و یا از روسیه بگیریم بر عهده ایران است و آمریکا نمی تواند برای ما تعیین و تکلیف کند.

به گزارش افکار به نقل از برنا، وی تاکید کرد: آیا کسی وجوددارد که برای آمریکا تعیین تکلیف کند که چرا بمب اتم دارد و چرا نیروگاه های خود را چنین درست کرده و چرا خوراک نیروگاه را اینگونه تامین می کند؟

کرمی راد تصریح کرد: خوشبختانه جمهوری اسلامی توانست به تکنولوژی وفناوری هسته ای دست پیدا کند و انشاءالله تا شهریور امسال خوراک ۲۰ درصد راکتور تهران را به میزانی که خواسته بودیم می رسانیم و تأمین می‌کنیم.

وی اظهار داشت: ایران به دنبال ساخت بمب اتم نیست، چرا که در آموزه های دینی و توصیه های رهبر انقلاب و مراجع عظام و قرآن مجید مبنی بر ساخت بمب اتم حرام شرعی و خلاف است.

کرمی راد خاطرنشان کرد: ایران هراسی در کشورهای مختلف بی‌فایده است و مشکل آمریکا این است که این فناوری تا به حال در انحصار آنها بوده و الان این انحصار توسط ایران اسلامی شکست شده است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در جهان اسلام اولین کشوری است که توانسته چرخه تولید را کامل کند و این جای تبریک بسیار دارد که ما با اکتشاف، استخراج و غنی سازی این چرخه را کامل کردیم و هیچ کدام از کشورهای اسلامی تا به حال به این فناوری نرسیدند.

کرمی راد خاطرنشان کرد: ایران در بحثراکتور هسته ای و نیروگاه اتمی بوشهر اولین کشور اسلامی خواهد بود که نیروگاه هزار مگاواتی دارد و بیش از این فقط پاکستان نیروگاه ۶ هزار مگاواتی داشته و از این به بعد ما اول خواهیم بود.

/ب.