به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز(چهارشنبه) در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس انتقال فلسطین به عنوان کشور ناظر غیر عضو در سازمان ملل متحد را به مردم مسلمان تبریک گفت و اظهار داشت: نبرد ۸ روزه و پیروزی جبهه مقاومت فلسطین در مقابل رژیم اشغالگر قدس در ادامه پیروزی‌های جنگ ۳۳ روزه و ۲۲ روزه بود که انشاالله به محو رژیم اشغالگر قدس ختم می‌شود، گرچه این پیروزی، کل موفقیت نیست و باید تمام خاک فلسطین آزاد و به مردم آن بازگردانده شود.

وی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود خاطرنشان کرد: ناتمامی اجرای عملیات آبخیزداری در حدود ۸۰۰ هزار هکتار در حوزه سفید رود، طرح صیانت از جنگل‌های شمال کشور، خروج دام از جنگل‌های شمالی، توسعه، اصلاح و احیای باغات چای، ساختمان شبکه آبیاری سفیدرود و فومنات، ساختمان شبکه فرعی آبیاری و زهکشی سفید رود، توسعه و اصلاح باغ‌های زیتون، بازسازی ذخایر ماهیان خاورمیاری و آبزیان در آب‌های ساحلی، اصلاح روش‌های پرورشی آبزیان و تبدیل ناوگان صیادی، تجهیز و نوسازی شالیزارهای کشور، سند راهبردی خودکفایی برنج و ناتوانی رقم معرفی شده به نام گوهر در جایگزینی رقم پر محصول، کود و سوخت گازوئیل از مشکلات عمده کشاورزان این حوزه است و متأسفانه در حوزه وزارت کشاورزی کسی پاسخگو نیست.

عضو کمیسیون بودجه مجلس با اشاره به عدم رسیدگی وزارت راه و شهرسازی در حوزه انتخابیه خود خاطرنشان کرد: راه‌آهن قزوین رشت انزلی - آستار، بزرگراه فومن شفت سراوان، راه‌های اصلی انزلی به رضوان‌شهر، ۴ خطه کردن آستانه اشرفیه به بندر کیاسر، کنارگذر رشت برای اتصال به بزرگراه قزوین رشت به بزرگراه رشت انزلی، مطالعات آزادراه آستار رشت ساری، وجود حجم وسیعی از روستاهای فاقد روکش آسفالت و مشکلات مرتبط با مسکن مهر از مشکلات عمده‌ استان است که در وزارت راه و شهرسازی باقی مانده است.

جعفرزاده ایجاد تأسیسات فاضلاب شهر رشت را از بزرگترین مشکلات این شهر عنوان کرد و گفت: مردم در شهر باران دعا می‌کنند که باران نبارد، چراکه بارش، فاضلاب را به خانه‌ها و محل کسب و کار آنها می‌کشاند که توجه ویژه وزارت نیرو در این زمینه ضروری است.

وی با اشاره به مشکلات بهداشتی شهر رشت ادامه داد: احداثبیمارستان‌های تالش، لاهیجان، رشت و رضوانشهر نیمه کار رها شده است و کمبود و گرانی درمان مردم، ایثارگران و جانبازان را به شدت دچار مشکل کرده است.

نماینده رشت در مجلس با اشاره به مشکلات حوزه آموزش و پرورش در استان اضافه کرد: وزارت آموزش و پرورش طرح تحول بنیادین را بدون زیرساخت‌های آن آغاز کرده است، در حالی که مدارس زیادی فاقد کلاس ششم هستند.

جعفرزاده بیان داشت: تجهیز و نوسازی مدارس بدون وسائل گرمایشی در اختیار دانش‌آموزان قرار دارد و جالب اینکه برخی مدارس استان به دلیل نبود وسائل گرمایشی مدرسه را تعطیل و مدیران تنها راه را در تعطیلی مدارس می‌دانند.

عضو کمیسیون بودجه مجلس با اشاره به مشکلات خانواده‌های شهدا و ایثارگران ادامه داد: مطالبات خانواده‌های ایثارگران و شهدا به بهانه نبود و اعتبار پرداخت نمی‌شود.

جعفرزاده با اشاره به سفرهای استانی رئیس جمهور به استان گیلان خاطرنشان کرد: دولت نهم و دهم ۳ سفر به استان گیلان داشته که مجموع مصوبات آن به ۸۶۹ مصوبه می‌رسد.

وی با اشاره به دریافت گزارش دیوان محاسبات در ارتباط با سفرهای استانی رئیس جمهور به گیلان ادامه داد: آنچه که از گزارش دقیق ۸۶۹ مصوبه پفکی استان گیلان تا به امروز محقق شده است شامل ۳۴۹ مصوبه یعنی ۴۰ درصد از کل مصوبات است.

نماینده رشت اضافه کرد: از کل مصوبات ۲۳۳ مصوبه اصلا محقق نشده، یعنی چیزی حدود ۲۷ درصد، ۲۸۷ مصوبه در دست اجرا است که از این تعداد ۲۱۱ مصوبه بر اساس گزارش دیوان محاسبات دچار اشکال است، یعنی تنها ۳۳ درصد مصوبات در دست اجرا است و باید گفت که حدود ۵/۲۴ درصد این مصوبات مشکل‌دار است.

وی با اشاره به مراسم بزرگداشت میرزا کوچک‌ خان جنگلی که با حضور رئیس جمهور در استان گیلان برگزار شد، گفت: آقای رئیس جمهور بدون بررسی مشکلات مردم در این مراسم حاضر شدند و حذف شهدای روحانی از یادواره شهدای میرزا نیز همچنان بدون پاسخ مانده است.

جعفرزاده با اشاره به انتصابات جدید در دولت خطاب به رئیس جمهور تصریح کرد: جناب آقای رئیس جمهور القابی که در حکم رئیس دبیرخانه جنبش عدم تعهد به کار بردید، حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) در انتخاب استانداران خود و وصف مالک اشتر نیز به کار نبردند و همین جا از این تریبون عرض می‌کنم که تئوری مهدویت بدون پذیرش تئوری ولایت فاقد معنا است.

نماینده رشت با اشاره به همایش قوه مجریه در قانون اساسی خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای رئیس جمهور حافظه شما را ارجاع می‌دهم به نامه‌ای که در دی ماه سال ۱۳۸۹ به مقام معظم رهبری دادید و ایشان تمام مطالبی را که شما در آن همایش بازگو کردید، حضرت آقا در آنجا جواب شما را دادند و در کمیته چهار جانبه‌ای که متشکل از شورای نگهبان، دولت، مجلس و دانشگاهیان تشکیل شد شما جوابتان را گرفتید.

عضو کمیسیون بودجه مجلس در پایان با یادآور شد: خواهش ما از همه مسئولان این است که وحدت داشته باشند و به فکر حل مشکلات مردم باشند نه اینکه برای انتخاب آینده زمینهسازی کنند.