به گزارشافکارنیوزبه نقل از ایسنا، این تذکرات به شرح ذیل است:

**نوروزی نماینده علی‌آباد به وزیر راه و شهرسازی: تسریع در اجرای طرح تقاطع غیرهمسطح مزرعه کتول علی‌آباد کتول و به وزیر صنعت، معدن و تجارت: جلوگیری از افزایش قیمت‌ کالاها.

**کوچکی‌نژاد نماینده رشت به وزیر نفت: توضیح درخصوص علت عدم اجرای بندی از قانون بودجه سال ۱۳۹۱ کل کشور و گازکشی مدارس، به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی: تسریع در تأمین دارو به ویژه داروی بیماری‌های خاص و به وزیر دادگستری: تسریع در صدور اسناد زمین‌های روستایی.

**بزرگواری نماینده کهگیلویه به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: جلوگیری از پخش فیلم موهن علیه پیامبر(ص) در فروشگاه‌های رایانه‌ای.

**ندیمی نماینده لاهیجان به وزیر جهاد کشاورزی: تسریع در حل مشکلات مهندسان ناظر کشاورزی و افزایش قیمت تضمینی خرید چای، به وزیر صنعت، معدن و تجارت: نظارت در اسناد و جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها.

**شوهانی نماینده ایلام به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری: تسریع در حل مشکل دارندگان مدارک‌ معادل دانشگاهی، به وزیر امور اقتصادی و دارایی: جلوگیری از تملک کارخانجات توسط بانک‌ها، به وزیر نفت: تسریع در گازرسانی به شهرستان‌های استان ایلام، به وزیر آموزش و پرورش: تسریع در حل مشکلات معلمان حق‌التدریس و به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی: تسریع در حل مشکلات کارکنان رسمی کارگری.

**عالی نماینده زابل به وزیر صنعت، معدن و تجارت: توضیح در خصوص علت تعطیلی اکثریت بازارچه‌های مشترک مرزی و حمایت و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی منطقه سیستان..

**کاشانی نماینده زاهدان به وزیر کشور: عدم رعایت عدالت و توجه شایسته‌سالارانه در انتخابات استانداری سیستان و بلوچستان.

**قاضی‌پور نماینده ارومیه به رئیس جمهور: تسریع در اجرای مصوبات سفرهای استانی هیئت وزیران به آذربایجان غربی.

**قاضی‌پور و جهانگیرزاده نمایندگان ارومیه به وزیر نیرو: تسریع در بارور کردن ابرها در حوزه دریاچه ارومیه.

**قاضی‌پور و اکبریان نمایندگان ارومیه و کرج به وزیر امور اقتصادی و دارایی: تسریع در صادرات محصولات کشاورزی به ویژه شمال غرب کشور و به وزیر جهاد کشاورزی: تسریع در توزیع کود شیمیایی به کشاورزان.

**پیرمؤذن، پزشکیان و حسینی نمایندگان اردبیل، تبریز و قائم‌شهر به رئیس جمهور: عمل به وظایف قانونی دولت در خصوص رفع آلودگی هوای کلانشهرها.

**علی‌پور، حسینی و پیرمؤذن نمایندگان قائم‌شهر و اردبیل به وزیر آموزش و پرورش: تسریع در پرداخت سرانه مدارس.

**جعفری و سلیمی نمایندگان بجنورد و محلات به وزیر امور اقتصادی و دارایی: توضیح در خصوص علت تأخیر در انتقال پول توسط کارت‌خوان‌ها.

**حیدری طیب و حسینی نمایندگان کرمانشاه به وزیر اطلاعات: برخورد غیرقانونی رئیس اداره اطلاعات شهرستان با یکی از شهروندان استان.

**اینانلو و سبحانی‌نیا نمایندگان میاندوآب و نیشابور به رئیس جمهور: رعایت عدالت در توزیع اعتبارات استانی طرح‌های مهر ماندگار.

**احمدی نماینده دیر به رئیس جمهور: صدور دستور برقراری حق فوق‌العاده بدی آب و هوا در استان بوشهر.

**جعفرزاده نماینده رشت به وزرای کشورو صنعت، معدن و تجارت: جلوگیری از خروج کالاهای اساسی از مرز آستارا، به وزیر راه و شهرسازی: اتخاذ تدابیر لازم به منظور کاهش تصادفات برون شهری در استان گیلان، به رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی: جلوگیری از صید غیرقانونی ماهیان در محدوده پارک ملی منطقه کیسون آستانه اشرفیه و به وزرای کشور و نفت: مدیریت ناکارآمد فرماندار رشت در انجام وظایف قانونی و تسریع در جمع‌آوری خطوط لوله قدیمی اشتغال مواد نفتی به شمال در منطقه جمال‌آباد لوشان.

**سامری نماینده خرمشهر به وزیر ورزش و امور جوانان: ارائه گزارش غلط از سوی مسئولان استان خوزستان در خصوص تکمیل ورزشگاه شهید جهان‌آرا و به رئیس جمهور: ضرورت تغییر مدیران ارشد استان خوزستان.

**بیگی اینانلو نماینده میاندوآب به رئیس جمهور: اتخاذ تدابیر لازم به منظور حل مشکل بیکاری جوانان تحصیل‌کرده.

**پورابراهیمی نماینده کرمان به وزیر صنعت، معدن و تجارت: تسریع در اجرای بند ۵۹ قانون بودجه سال ۱۳۹۱ کل کشور و انتقال صندوق حمایت از بازنشستگی کارکنان فولاد، به وزیر کشور: جلوگیری از اشتغال افراد بیگانه به منظور ایجاد اشتغال برای هموطنان، به وزیر دادگستری: تسریع در تشکیل جلسات دادسرا در خصوص زمین‌های واگذار شده به واحدهای صنعتی، به وزیر راه و شهرسازی: اجرای طرح‌های احداثمسکن مهر در استان کرمان، به وزیر نیرو: اتخاذ تدابیر لازم به منظور تأمین آب کشاورزی استان کرمان و به وزیر صنعت، معدن و تجارت: رفع موانع و مشکلات واحدهای صنعتی استان کرمان.

**احمدی نماینده نوشهر به وزیر کشور: تسریع در تاسیس بخشداری صلاح‌الدین.

**قائید رحمت نماینده دورود به وزیر ورزش و امور جوانان: تسریع در پرداخت حقوق پیمانکاران طرح احداثورزشگاه تختی دورود، به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی: تسریع در احداثو بهره‌برداری از بیمارستان فوق تخصصی شهرستان دورود، به وزیر کشور: تأمین امکانات و اعتبارات لازم به منظور ارتقای نیروی انسانی شهرستان دورود و ازنا، به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: تسریع در احداثو بهره‌برداری از ساختمان‌های اداری و مجتمع‌های فرهنگی شهرستان‌های دورود و ازنا و به وزیر راه و شهرسازی: تسریع در اجرای طرح احداثجاده‌های شهری و روستایی دورود و ازنا.

**صلاحی نماینده تفرش به وزیر نیرو: جلوگیری از انتقال شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی و شهری و به وزیر آموزش و پرورش: تسریع در پرداخت سرانه دانش‌آموزی و تأمین اعتبارات طرح‌های مرتبط با توسعه و تجهیز مدارس آشتیان و فراهان.

**جهانگیرزاده، قاضی‌پور و محجوب نمایندگان ارومیه و تهران به وزیر امور اقتصادی و دارایی: تسریع در اعطای تسهیلات بانکی به کارگران توسط بانک رفاه کارگران.

**جهانگیرزاده، قاضی‌پور، محجوب و سبحانی‌فر نمایندگان ارومیه، تهران و سبزوار به وزیر جهاد کشاورزی: تسریع در اعطای تسهیلات بانکی به کشاورزان بر اساس قانون بودجه سال ۱۳۹۱ کل کشور.

**جهانگیرزاده، قاضی‌پور، محجوب و سبحانی‌فر نمایندگان ارومیه، تهران و سبزوار به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی: تسریع در احداثبیمارستان تأمین اجتماعی شهر ری.

**جهانگیرزاده، قاضی‌پور، محجوب و سبحانی‌فر نمایندگان ارومیه، تهران و سبزوار به وزیر نیرو: تسریع در بتن‌ریزی کانال‌های سنتی شهرستان ارومیه.

**جهانگیرزاده، قاضی‌پور، محجوب و سبحانی‌فر نمایندگان ارومیه، تهران و سبزوار به وزرای کشور و راه و شهرسازی: اقدام لازم به منظور جلوگیری از مرگ و میر ناشی از تصادفات در جاده‌های آذربایجان غربی.

**قاضی‌پور، محجوب و سبحانی‌نیا نمایندگان ارومیه، تهران و نیشابور به وزرای کشور و جهاد کشاورزی: جلوگیری از صادرات غیرقانونی دام زنده.

**شوهانی نماینده ایلام به وزیر جهاد کشاورزی: توضیح در خصوص عدم پرداخت خسارت ناشی از خشکسالی به کشاورزان شهرستان مهران، به وزیر امور اقتصادی و دارایی: توضیح در خصوص علت عدم پرداخت تسهیلات وام توسط بانک‌های عامل استان.

**گروسی نماینده شهریار به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی: تسریع در پرداخت اعتبارات طرح‌های احداثبیمارستان‌های شهریار، قدس و ملارد.

**طبیب‌زاده نوری نماینده تهران به وزیر صنعت، معدن و تجارت: تسریع در حل مشکلات کارگران شرکت نساجی مازندران، به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: توضیح در خصوص علت شرکت مدیران سینماهای کشور در جشنواره فیلم تونس.

**پشنگ نماینده خاش به وزیر کشور: مدیریت ناکارآمد استانداری سیستان و بلوچستان.

**ندیمی و سبحانی‌نیا نمایندگان لاهیجان و سبزوار به وزیر امور اقتصادی و دارایی: توضیح در خصوص علت عدم پرداخت تسهیلات بانکی به بخش‌های کشاورزی و صنعت.

**کوچکی‌نژاد نماینده رشت به وزیر جهاد کشاورزی: اقدام لازم به منظور تولید محصولات ارگانیک کشاورزی.

**یحیی‌زاده و سبحانی‌نیا نمایندگان میبد و نیشابور به رئیس جمهور: تسریع در ارائه لایحه بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور.

**یحیی‌زاده نماینده میبد به وزیر آموزش و پرورش: تسریع در اجرای قانون تعیین تکلیف استخدام معلمان حق‌التدریس و مربیان پیش دبستانی و به وزیر کشور: جلوگیری از انجام تبلیغات زود هنگام ریاست جمهوری.

**کارخانه‌ای و سبحانی‌نیا نمایندگان همدان و نیشابور به وزیر صنعت، معدن و تجارت: جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمت کالاها.

**قادرمرزی نماینده قروه به وزیر آموزش و پرورش: تسریع در تأمین اعتبار مدارس شهرستان‌های قروه و دهگلان.

**امامی نماینده گرگان به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی: بیمه تکیملی جانبازان برای تهیه داروهای مورد نیازشان.

**سید هادی حسینی نماینده قائم‌شهر به وزیر صنعت، معدن و تجارت: عدم پرداخت یارانه خوراک دام به گوسفندداران و دام گوشتی، به وزیر بهداشت: عدم توجه به مشکلات درمانی منطقه سوادکوه، قائم‌شهر و جویبار و به وزیر راه و شهرسازی: عدم تکمیل بیمارستان رازی قائمشهر به عنوان تنها بیمارستان دولتی شهرستان.

**سامری نماینده خرمشهر به وزیر راه و شهرسازی: عدم پرداخت اعتبارات از سوی راه آهن جمهوری اسلامی ایران به منظور تکمیل پروژه پل راه آهن خرمشهر و تعطیلی این پروژه.

**هاشمی نخل ابراهیمی نماینده میناب به وزرای صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی: جلوگیری از کاهش محصولات کشاورزی.

**ندیمی نماینده لاهیجان به وزیر صنعت، معدن و تجارت: لزوم کنترل افزایش بی‌رویه قیمت کالاها به ویژه لوازم خانگی، به رییس جمهور: توجه به مشکلات ناشی از آلودگی هوا و پیگیری و هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی، به وزیر جهاد کشاورزی: پیگیری کاهش انگیزه‌های تولید و و تغییر کاربری اراضی، به وزیر صنعت، معدن و تجارت: پیگیری علل افزایش تجمع کارگری در مقابل مجلس، به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری: علت عدم حذف کنکور سراسری با وجود پایان فرصت قانونی، به وزرای نفت، راه و شهرسازی و امور اقتصادی و دارایی: حل مشکلات صنعت هوایی کل کشور و پیگیری کاهش حداکثری سفرهای هوایی در حوزه گردشگری و کارآفرینی، به وزیر ورزش و امور جوانان: پیگیری حوائج اساسی جوانان در حوزه اشتغال و به وزرای نفت و نیرو: تمهید برنامه به منظور کاهش مصرف خانگی آب، برق و گاز خانگی.

**خضری نماینده پیرانشهر به وزیر آموزش و پرورش: پاسخگویی صریح برای حادثه جانسوز آتش‌سوزی مدرسه دخترانه پیرانشهر در اثر استفاده از بخاری‌های نفتی.

**جمیری نماینده بوشهر به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی: اصرار در عدم صدور مجوز لازم به منظور دایر کردن داروخانه به هلال احمر استان بوشهر.

**چاردولی نماینده ملایر به وزیر جهاد کشاورزی: عدم توجه به مشکلات بی‌آبی کشاورزان و عدم تخصیص اعتبارات لازم به منظور اصلاح، تعمیر و لایروبی قنوات با توجه به ۶۶۰ رشته قنوات شهرستان ملایر.

**بشیری و فتاحی نمایندگان پاکدشت و شهربابک به وزیر آموزش و پرورش : تسریع در پرداخت سرانه واحدهای آموزشی کشور.