به گزارش افکارنیوزبه نقل از کیهان، روزنامه زنجیره ای بهار که مدت ها در توقیف به سر می برد، مجددا با مدیرمسئولی سعید پورعزیزی منتشر می شود. پورعزیزی مدیرکل اطلاعات و اخبار دفتر ریاست جمهوری در دوران خاتمی بود. «بهار» ضمن اشاره به برخی از جمع بندی های مشترک موسوی خوئینی ها و خاتمی نوشت: لیست اعلام کاندیداتوری چهره هایی چون عارف، جهانگیری، مهرعلیزاده، نجفی و… از سوی شورای هماهنگی اصلاحات که قرار است در دی ماه همایشی را برگزار کند با فضای حاکم کنونی کاملا مبهم و بنا به گفته برخی از اعضای این شورا حتی منتفی است گرچه شاید برخی از این افراد به صورت مستقل وارد انتخابات شوند که البته با هشدارهایی که نسبت به شکست سنگین خود به دلیل عدم حمایت بدنه اصلی اصلاحات از آنها و همچنین نداشتن توان مالی و پتانسیل بسیج اجتماعی برای تبلیغات، حتی از سوی دوستان و اعضای خانواده های خود نیز به شدت زیر فشار هستند تا به صورت مستقل کاندیدا نشوند(!)
در همین سایت اینترنتی کلمه(وابسته به اردشیر امیرارجمند و شورای هماهنگی سبز) در دو گزارش مدعی شد: نهادهای امنیتی از تصمیم محمدرضا عارف برای حضور در انتخابات حمایت می کنند. کلمه افزود: عارف که پیش از این در پی رایزنی با افراد مختلف و مشاهده نتایج افکارسنجی ها به ویژه در سطح دانشگاه ها و بین دانشگاهیان از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آینده منصرف شده بود، باردیگر، به دلایلی که هنوز مشخص نیست، در تصمیم خود تجدیدنظر کرده و تصمیم قطعی به شرکت در انتخابات گرفته است.
کلمه مدعی شد: روزنامه بهار هم که به تازگی پس از رفع توقیف، انتشار خود را از سر گرفته است، قرار است تریبون تبلیغاتی دکتر عارف در ماههای منتهی به انتخابات فعالیت کند و به این منظور کمک هایی هم از ایشان دریافت کرده است.
این گزارش می افزاید: در همین حال نهادهای امنیتی هم تلاش های گسترده ای را برای تشکیل جبهه ای در حمایت از وی آغاز کرده اند. احضار برخی چهره های اصلاح طلب به نهادهای امنیتی و نظامی برای توجیه انتخاباتی، که هفته گذشته در این خبر کلمه به آن اشاره شد، برای همین منظور قابل ارزیابی است(!)
كلمه افزود: برخي منابع گفته اند تمايل محمدرضا عارف بر آن است كه به عنوان چهره مستقل وارد انتخابات شود، نه نامزد اصلاح طلبان؛ و فعالان اصلاح طلب نيز از اين رويكرد استقبال كرده اند. اما به نظر مي رسد برخي نهادها تاكيد دارند كه كانديداتوري احتمالي وي را به عنوان حضور اصلاح طلبان در رقابت انتخاباتي معرفي و تبليغ كنند. براساس گزارش هاي مختلف، ظاهرا رايزني برخي حاميان عارف براي جلب حمايت سيدمحمد خاتمي هم بي نتيجه مانده و رئيس جمهور اصلاح طلب سابق تاكيد كرده كه رويه آقاي عارف را نادرست مي داند و معتقد است هم ارزيابي سياسي ايشان اشتباه است و هم ارزيابي انتخاباتي وي.