به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(یکشنبه) و در جریان بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری، در اخطاری با استناد به اصل ۶۶ قانون اساسی و در تذکری با استناد به مواد ۸۰،۸۱، ۸۲ و ۸۳ آیین‌نامه داخلی مجلس، ‌اظهار داشت: اصل ۶۶ قانون اساسی تصریح دارد که امور مجلس باید بر اساس آیین‌نامه داخلی بچرخد و در آیین‌نامه داخلی مجلس نیز برای موضوعات مختلف، موارد گوناگونی پیش‌بینی شده است.

رسایی ادامه داد: نمایندگان مجلس بر اساس مسئولیت نمایندگی، ملتزم به حفظ حیثیت مجلس هستند اما در مواردی که نمایندگان رعایت تعهداتشان را نکنند، مجازاتی برای آنان در نظر گرفته شده است.

نماینده تهران در ادامه خاطرنشان کرد: آقای لاریجانی! اگر شما، میکروفن نماینده‌ای را که می‌خواهد به اسم اصل قانون اساسی اخطار دهد، روشن می‌کنید ولی او درباره موضوع دیگری حرف می‌زند باید به او طبق آیین‌نامه داخلی تذکر یا اخطار دهید.

علی لاریجانی رئیس مجلس نیز در پاسخ به رسایی گفت: آیا هم‌اکنون زمان بیان این اخطار بود؟ شما به آیین‌نامه عمل کنید، ما هم عمل می‌کنیم.

بر پایه این گزارش، ‌ بعد از این جملات لاریجانی، ‌ رسایی شروع به پاسخ دادن به او کرد اما لاریجانی میکروفن وی را قطع کرد.

در این جلسه همچنین فرهاد بشیری نماینده مردم پاکدشت در مجلس نیز در اخطاری با استناد به اصل ۸۴ قانون اساسی، درباره حادثه آتش‌سوزی در یکی از مدارس توابع پیرانشهر، گفت: یک رسمی در مجلس وجود دارد و آن هم این است که اگر داد و بیداد کنیم فرصت بیان تذکر و اخطار داده می‌شود ولی ما سوگند یاد کرده‌ایم که انضباط مجلس باید رعایت شود و اگر قرار است داد و بیداد کنیم، ‌بگویید.

وی افزود: ما آمده‌ایم که از حقوق ملت دفاع کنیم، موضوعی که امروز در مجلس بحثشد، آقای حاجی‌بابایی گزارشی ارائه داد اما رئیس مجلس از کمیسیون آموزش و تحقیقات نخواست که گزارشی درباره حادثه آتش‌سوزی در مدرسه پیرانشهر ارائه دهد.

بشیری همچنین گفت: ‌در بدنه آموزش و پرورشی مشکلاتی وجود دارد که باید با همکاری مجلس و دولت حل شود.

در ادامه این جلسه علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این اخطار فرهاد بشیری گفت: بنده هیچی، خودتان اخطارتان را وارد می‌دانید؟!

رئیس مجلس خطاب به فرهاد بشیری گفت:شما انسان فاضلی هستید اما هماکنون که طرح اصلاح قانون انتخابات در حال بررسی در مجلس است، شما درباره مشکلات آموزش و پرورش صحبت میکنید.