به گزارش افکارنیوز به نقل از رجا، اميرعلي آزادي مسئول بسيج دانشجويي دانشكده حقوق و علوم سياسي دانشگاه تهران گفت: با توجه به صحبت هاي خانم ابتكار در مناظره با آقاي روح الاميني؛ قصد داريم هديه اي براي ايشان ارسال كنيم.

این فعال دانشجویی گفت: خانم ابتکار در بخشهایی از سخنان خود در این مناظره از سعه صدر و صبر اقای خاتمی در مواجهه با دانشجویان سخن گفتند که به نظر می رسد علت بیان این امر توسط ایشان، فراموشی بسیاری از وقایع دوران آقای خاتمی است.

وی ادامه داد: سال ۸۳ وقتی آقای خاتمی به دانشکده فنی دانشگاه تهران آمدند، یاران دیروز ایشان در دفتر تحکیم وحدت، آقای خاتمی را مورد اعتراض قرار دادند اما آقای خاتمی برخلاف سعه صدری که خانم ابتکار از آن صحبت کردند، با ادبیاتی به دور از شان یک رییس جمهور، به تهدید دانشجویان پرداخت و ضمن تهدید آنها به اخراج از سالن گفت: " آدم باشید! " در حالی که وقتی آقای احمدی ن‍ژاد سال ۸۵ در دانشگاه امیرکبیر عکسش را آتش زدند گفت: من همه شما را مثل فرزند خودم دوست دارم.


آزادی تصریح کرد: این تنها یک نمونه از نوع رفتارهای دولت اصلاحات در برخورد با منتقدان خود است و با توجه به اینکه فیلم وقایع آن روز دانشگاه تهران قبلا در مستندی تحت عنوان " رفتار متفاوت دو رییس جمهور در برخورد با مخالفان خود " تهیه شده است، قصد داریم این مستند را برای دفتر خانم ابتکار در دانشگاه تربیت مدرس ارسال کنیم تا ایشان ضمن بازیابی حافظه تاریخی خود، دفعات بعدی مستند تر سخن بگویند.


وي در پايان يادآور شد: آقاي خاتمي نه تنها در دوران رياست جمهوري خود، بلكه بعد از آن نيز وقتي در سالهاي ۸۶ و ۸۷ به دعوت يكي از تشكل هاي شبه دانشجويي دانشگاه تهران به دانشكده فني آمد، حاضر نشد ميان دانشجويان منتقد حاضر شود و در يك اقدام نمايشي در سالن از پيش پر شده هواداران خود به سخنراني پرداخت كه به نظر مي رسد همين مساله باعث شده خانم ابتكار تصور كنند آقاي خاتمي چون ميان هواداران خود به راحتي صحبت كرده است، داراي سعه صدر بالايي است!