به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس مهدی کوچک‌زاده نماینده تهران و عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس به نقد شیوه اصلاح قانون انتخابات پرداخت.

وی افزود: در توجیه ضرورت این طرح گفته شده مجاز بودن ثبت‌نام افراد واجد صلاحیت و مراجعه آنها برای ثبت‌نام موجب مضحکه نظام می‌شود.

نماینده تهران در مجلس گفت: همچنین گفته شده با این روال عده زیادی در روند رسیدگی به صلاحیت‌ها حذف می‌شوند که برای چهره مردم‌سالار نظام خوب نیست.

کوچک‌زاده افزود: در پاسخ باید گفت که با تصویب این طرح باز هم راه برای مراجعه چنین افرادی باز است و جلوی وزارت کشور می‌توانند از آنها فیلم و کلیپ تهیه کنند و کسانی که همه وجودشان مضحکه و مسخره است باز هم نظام و مردم ما را مسخره خواهند کرد.

وی ادامه داد: آیا این همه بزرگان ما که توسط بی‌ سر و پاهای صدای آمریکا هر روز مسخره می‌شوند دارای اشکال هستند و باید خود و سخنانشان را اصلاح کنند یا آن از خدا بی‌خبرها و عقده حقارت‌دار‌ها؟

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: با تصویب طرح اصلاح قانون انتخابات، آنها باز هم خواهند گفت چندصد نفر مایل بودند نامزد شوند ولی نگذاشتند که در این صورت این پرسش پیش می‌آید که آیا این مطلب فرقی با آن دارد که بگویند چند صد نفر نامزد و ردصلاحیت شده‌اند.

کوچک‌زاده افزود: مشکل این است که برخی می‌خواهند دل آنهایی را که دلشان با ملت ما صاف نمی‌شود را هم در مقدمه و دلایل توجیه ضرورت و هم در محتوای طرح اصلاح قانون انتخابات، به دست آورد.

وی ادامه داد: در هر انتخابات بر اساس قانون عده‌ای مجری تحت نظارت عده‌ای ناظر زمینه را برای اخذ مردم برای نامزدهایی فراهم می‌کنند.

«در قانون فعلی، قانون و مجریان و ناظران دارای اشکال فرض شده‌اند و در صدد رفع عیب و اصلاح آنها برآمدند و تنها سوگلی بی‌عیب نامزدها بودند که هیچ اشاره‌ای به شرایط و رفتار آنها نشده است.»

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: کاش طرحی را پیشنهاد می‌کردیم که تکلیف کسانی را معین کند که پیش از اعلام نتیجه، خود را برنده انتخابات معرفی می‌کنند.

کوچک‌زاده افزود: کاش طرحی را پیشنهاد می‌دادید که تکلیف ناکثان(عهد‌شکنان) را که اگر نامزد مورد علاقه‌شان رای نیاورد، مردم را به شورش خیابانی دعوت می‌کنند، معین کند.

وی ادامه داد: کاش قانونی را پیشنهاد می‌دادید تا تکلیف ناکثان ساده‌لوح را معین کند که برای زندگان مجلس ختم گرفتند.

«کاش طرحی را پیشنهاد می‌کردید که تکلیف کسانی را معین کند که با مقامات عالی نظام عکس تبلیغاتی گرفتند اما در تبلیغات خود به ضدانقلاب و اجانب وعده کاهش اختیارات الهی و قانونی همان مقامات را داده‌اند.»

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: کاش طرحی را پیشنهاد می‌دادید که تکلیف کسانی که قوم و ملت شریف لر را دامادپرست و مردم غیور آذربایجان را فرزند‌پرست معرفی کردند.

کوچک‌زاده افزود: کاش طرحی را پیشنهاد می‌دادید که جلوی تسلط متکبران فخر‌فروش و منحرف از مسیر ولایت که با سوءاستفاده از اموال مردم، زمین‌دار و مزرعه‌دار شده‌اند بر مقدرات مردم را بگیرد.

وی اضافه کرد: کاش قانونی را پیشنهاد می‌کردید که به واسطه آن دل فتنه‌گران از خدا بی‌خبر که گفتند دیدید ما درست می‌گفتیم شاد نمی‌شد و دل مردم حزب‌الله نمی‌شکست.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم در بخش دیگری از نطق خود گفت: این روزها که مردم در زحمت و سختی و فشار اقتصادی در مقابله با اجانب روزگار سپری می‌کنند تحلیل‌های گوناگونی برای ریشه‌یابی علل این فشارها ارائه می‌شود که ضرورت آن مورد تردید نیست.

کوچک‌زاده افزود: برخی این فشارها را ناشی از تحریم و برخی آن را ناشی از سوء تدبیر می‌دانند اما در این بین گاهی انشاءالله ندانسته اوضاع طوری برای مردم ترسیم می‌شود که گویی همه چیز از دست رفته و ملت هیچ دستاوردی نداشته‌ است.

وی در ادامه به ذکر جمله‌ای از امام راحل پرداخت که خطاب به ملت ایران فرمودند «کار شما مردان و زنان آنقدر گرانبها و پرقیمت است که اگر صدها بار ایران با خاک یکسان و دوباره با فکر و تلاش فرزندان عزیز شما ساخته شود نه تنها ضرری نکرده‌اید بلکه سود زیستن در کنار اولیاءالله را برده‌اید.»

«کاش اقتصاد‌دانان ما دلاری برآورد می‌کردند که سود زیستن در کنار اولیاءالله چند دلار می‌شود و به مردم می‌گفتند شما سود زیستن در کنار اولیا‌ءالله را برده‌اید و در جهان ابدی شده‌اید و دنیا بر شما رشک خواهد برد و خوشا به حالتان و بدا به حال من که هنوز مانده‌ام و جام زهر‌آلود قبول قطعنامه‌ را سر کشیده‌ام.»

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: می‌ترسم این تحلیل‌ها که سود زیستن در کنار اولیاءالله با دلار به چیزی نمی‌ارزد ما را وادار به خوردن جام زهر کند.

کوچک‌زاده خطاب به ملت افزود: شما با صبرتان و با امر به معروف و نهی از منکرتان درباره مسئولان کم‌توان و ناتوان و نفوذی و منحرف و در عین حال تحمل مشکلات دل فاطمه زهرا(س) و حضرت ولیعصر را شاد کرده و می‌کنید.

وی بر همین اساس متذکر شد کسانی که در صدد محو ارزشمند بودن گفتمان سود و زیان در کنار اولیاءالله هستند به امام و شهدا خیانت می‌کنند.

نماینده تهران در مجلس گفت: انقلاب اسلامی و گفتمان ایثار و شهادت ملت ایران است که توان مقاومت غده سرطانی اسرائیلی را از ۳۳ روز به ۲۲ روز و از ۲۲ روز به ۸ روز کاهش داده است.

کوچک‌زاده افزود: تمسک به آرمان امام و شهدا و رهبری و ملت ایران است که رهبر بزرگوار عربی(سید‌حسن نصرالله) با شهامت چشم در چشم اسرائیل می‌ایستد و این رژیم را سست‌تر از خانه عنکبوت می‌خواند.

وی در ادامه خطاب به ملت ایران گفت که شما حسینی شده‌‌اید و لازمه حسینی شدن شهادت در تشنگی است و سود زیستن در کنار اولیاءالله را با هیچ دلاری نمی‌شود عوض کرد.

عضو فراکسیون اصولگران مجلس شورای اسلامی در پایان در واکنش به جوسازیهای صورت گرفته برای مخدوش نشان دادن فایل صوتی منتسب به مهدی هاشمی که گویای ارتباط وی با جریاناتی در خارج کشور است، متذکر شد که برای مردم ایران بدون نوار هم حقایق روشن است.