افكار نيوز - رئیس شورای اصناف با اشاره به برگزاری نمایشگاههای عرضه مستقیم کالا از ۱۷ تا ۲۷ شهریورماه، گفت: با توجه به ارزیابی اتحادیه از کیفیت و قیمت کالای ارایه شده امسال کالاهای بیکیفیت حق عرضه شدن در نمایشگاهها را ندارند.

به گزارش افکار به نقل از شابا، نوده فراهانی از برگزاری نمایشگاه‌های پاییزه عرضه مستقیم کالا از ۱۷ تا ۲۷ شهریورماه سال جاری در ۴ نقطه پارک ارم، مجتمع سازمان گوشت تهرانپارس، فرهنگسرای خاوران، ورزشگاه تختی شهر تهران خبر داد و اظهار داشت: اقلامی همچون مواد پروتئینی، غذایی، لوازم‌التحریر، کیف، کفش، البسه مورد نیاز دانش‌‌آموزان و دیگر کالاهای مورد نیاز مردم عرضه خواهد شد.
رئیس شورای اصناف در ادامه خاطر نشان کرد: هیچ اجباری برای حضور واحدهای صنفی در نمایشگاه های عرضه مستقیم وجود ندارد ولی خواسته‌ ما از واحدهای صنفی ارائه کالا با کیفیت و با تخفیف مناسب است.
وی در ادامه سخنان خود درباره فروش‌های فوق‌العاده تصریح کرد: چنانچه واحد صنفی و اتحادیه درخواست برگزاری فروش‌های فوق‌العاده را داشته باشد هیچ منعی از سوی شورای اصناف وجود ندارد و مجوز این کار به واحدهای صنفی متقاضی داده خواهد شد.
فر‌اهانی از تشدید بازرسی‌ها در این ایام و نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا خبر داد و گفت: با توجه به افزایش عرضه و تقاضا در این ایام شاهد گسترش نظارت و بازرسی به منظور دفاع از حقوق مصرف‌کننده خواهیم بود.

اولین بازنگری قانون نظام صنفی صورت گرفت
وی در بخش دیگری از سخنان خود، در مورد قانون نظام صنفی اظهار داشت: قانون نظام صنفی هم‌اکنون به مجلس ارائه داده شده است و قانون نظام صنفی در کمیسیون اقتصادی روز گذشته انجام گرفت و مقرر شده تا در هفته‌های بعدی جلسات بررسی این قانون ادامه یابد.
فراهانی در ادامه سخنان خود درباره پروانه کسب فروشندگان گوشی تلفن همراه و تشکیل اتحادیه برای این فروشندگان گفت: براساس قانون زمانی که ۳۰۰ واحد دارای پروانه کسب درخواست تشکیل اتحادیه را بدهند، با مصوبه کمیسیون نظارت می‌توانند اتحادیه مستقل داشته باشد و تعداد زیاد موبایل فروشان مبنایی برای تشکیل اتحادیه نیست.
رئیس شورای اصناف کشور با تاکید بر ضرورت ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای از سوی اصناف اظهار داشت: اگر اصناف برای سرمایه‌گذاری و ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای اقدام نکنند به طور قطع ایجاد چنین فروشگاه‌هایی از سوی افراد غیرصنفی، موجب بیکاری اصناف خواهد شد.
نوده فراهانی در پایان گفت: در اکثر کشورها به ازای هر ۱۵۲ نفر یک واحد صنفی وجود دارد در حالی که در ایران به ازای هر ۳۲ نفر یک واحد صنفی ایجاد شده است به همین علت دیگر ظرفیتی برای ایجاد واحدهای صنفی جدید نداریم بنابراین لازم است تا اصناف در راستای ایجاد فروشگاههای زنجیرهای گام بردارند.