رئیس مجلس علت عدم موضعگیری در برابر نامه احمدینژاد به نمایندگان را نهی مقام معظم رهبری در این مورد عنوان کرد.

به گزارش ایلنا، در جلسه علنی امروز علی محمد بزرگواری نماینده بویراحمد طی تذکری خطاب به لاریجانی گفت: شما به عنوان رئیس مجلس گزارش شفافی از جلسه مجمع تشخص مصلحت نظام در مورد برنامه پنجم به مجلس ندادید.

وی ادامه داد: گفته می‌شود در جلسه مجمع رئیس مجمع تشخص مصحلت نظام، نامه مکتوب مقام معظم رهبری را مطرح نکرده‌اند که در نتیجه رئیس‌جمهور چنین نامه‌ای را به نمایندگان مجلس نوشته است.

این نماینده مجلس خواستار ارائه فایل صوتی گزارش جلسه تشخیص مصلحت نظام به نمایندگان شد و خطاب به لاریجانی گفت: ما از شما انتظار داشتیم موضع‌گیری شفافی داشته باشید اما فضا در حال حاضر ملتهب شده است.

علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر از مطرح شدن نظر مقام معظم رهبری توسط آقایان محسن رضایی و علی‌اکبر ولایتی خبر داد و گفت: خود من نیز که حضوراً نظر مقام معظم رهبری را شنیده بودم در جلسه مجمع آن را مطرح کردم و مطلب مکتوب برای بعد از جلسه بوده است.

رئیس مجلس ادامه داد: مجلس یک نظر خاص در مورد برنامه پنجم داشت که مورد قبول شورای نگهبان واقع نشد و این شورا به آن ایراد گرفت.

وی ادامه داد: در کمیسیون اقتصادی مجمع رای سومی مطرح شد که مورد قبول نیز واقع شد، البته مجمع قبلا طبق روال آئین‌نامه‌اش این کار را انجام داده بود.

رئیس قوه مقننه در ارتباط با علت عدم موضع‌گیری شفاف نسبت به نامه احمدی‌نژاد به نمایندگان گفت: چندی پیش که خدمت مقام معظم رهبری رسیده بودم ایشان نهی کردند که رؤسای قوا نسبت به یکدیگر موضوعی را مطرح کنند که موجب تشویش خاطر شود که به نظر من این موضوع الزام داشت.

وی افزود: اگر من موضعگیری نکردم و حرفی نزدم به این علت بود که احساس کردم این کار برخلاف شرع است که علناً نظر خود را اعلام کنم.