به گزارش افکارنیوزبه نقل از کیهان، موسوی لاری در گفت و گو با ایلنا و درباره جایگاه دولت وحدت ملی کشور هم گفت: مبانی و منظور از تشکیل این دولت مشخص نشده است. پیش از بحثروی گزینه های مختلف ابتدا باید موضوع را تبیین کرد.

وزیر کشور دولت اصلاحات افزود: در جنگ رسانه ای که در کشور پا گرفته، دولت وحدت ملی زمینه ای برای حضور ندارد و زمینه برای کاندیداهای این طرح مانند آقای ناطق نوری وجود ندارد.

وی تاکید کرد: طرح دولت وحدت ملی در اردوگاه اصولگرایان جایی ندارد.
موسوی لاری همچنین درباره زمزمه نامزدی محمدرضا عارف(معاون اول رئیس جمهور در دولت اصلاحات) گفت با شناختی که از عارف دارم، برخلاف اجماع اصلاح طلبان در صحنه حضور پیدا نخواهم کرد.

همزمان، محمدرضا عارف شرط گذاری برخی تندروهای مدعی اصلاحات و جریان فعال در فتنه سال ۸۸ را رد کرد و گفت: من به ارزش ها و تمام اصول قانون اساسی اعتقاد دارم اگر برای انتخابات ریاست جمهوری بیایم برای برد خواهم آمد. اگر مطمئن باشم که ۶۰ درصد نظرسنجی ها به سودم خواهد بود حتما می آیم. اما نگاهم این نیست که به هر قیمتی پیروز شوم. برخی می گویند اولین شرط ما آزادی زندانیان سیاسی است و این یعنی به بن بست رسیدن. راهی که من در پیش گرفته ام؛ سخت است. من هیچ شرطی برای ورود به انتخابات ندارم و چون مواضع این چنینی نمی گیرم طرفدار دوآتشه هم ندارم.

وی که در دیدار برخی اعضای انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز سخن می گفت، درباره شروطی که برخی برای حضور اصلاح طلبان در عرصه انتخابات مطرح کرده اند نیز گفت: من که می گویم قانونمدارم نمی توانم شرط بگذارم که اگر مثلا زندانیان آزاد شوند وارد انتخابات می شوم. من راه حل مشکلات کشور را حضور پرشور مردم می دانم و با این که کسی بخواهد شرط بگذارد مشکلات حل نخواهد شد.

وی ادامه داد: انتخابات پرشور می تواند بخشی از مشکلات ما را در عرصه بین المللی حل کند و پس از آن حرکت هایی نیز در داخل برای حل مشکلات می توان انجام داد.

وی افزود: احساس می کنم که طرح اسم من هم در داخل و هم خارج از کشور تاثیرگذار است و این که ضد انقلاب ها ادعا می کنند که انتخابات تحریم شده است تحت الشعاع قرار می گیرد. من اگر کاری انجام می دهم سعی می کنم به صلاح مردم و نظام باشد و حتی اگر احساس کنم حضورم در انتخابات تنها ۱۰ درصد در حضور پرشور مردم تاثیرگذار خواهد بود، شرکت خواهم کرد. آنچه مهم است حضور حداکثری مردم در این انتخابات است.

معاون اول دولت خاتمی در واکنش به اظهارات اخیر موسوی خوئینی ها که مورد پرسش یکی از دانشجویان حاضر در نشست بود، گفت: ما اگر اعتقاد به آزادی داریم، باید بین خودمان نیز به آن قائل باشیم. هرکسی می تواند نظر خود را مطرح کند من صلاح نظام را در اجماع می دانم، چرا که در این صورت مردم نیز انگیزه بیشتری برای انتخابات پیدا خواهند کرد.

عارف درباره احتمال اجماع اصلاح طلبان و نامزد احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم گفت: اجماع ایده آل ما است، اما اصلاح طلبان در سال ۸۴ در اوج قدرت نتوانستند به اجماع برسند. ما یاد نگرفته ایم که با تفاهم با یکدیگر کار کنیم و فکر می کنم اصلاح طلبان به اجماع نرسند.

وی در عین حال در پاسخ به پرسشی درباره این که آیا به جریان انحرافی اعتقاد دارید؟ گفت: جریان انحرافی چیز بی ربطی است که بخشی از اصولگرایان آن را درست کرده اند. جریان انحرافی ساخته ذهن آنهاست برای این که مسائل و مشکلات پیش آمده را به دوش دیگری بیندازند.

اين بخش از اظهارات وي در حالي است كه وي چند روز پيش مدعي شده بود اگر اصلاح طلبان بايد از فتنه ۸۸ توبه كنند اصولگرايان هم بايد از جريان انحرافي توبه كنند.