به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، سردار سیدمحمد باقرزاده ظهر امروز در مراسم تشییع و تدفین دو شهید گمنام در جزیره فارسی استان بوشهر اظهار داشت: شهدا صدق در وفا داشتند و وحشت خود را با انس به خدا، تنهایی را با مصاحبت با خدا و ضعف خود را با تکیه بر خدا چاره کردند.

وی افزود: شهدا به خدا پیوستند و یک دنیا عظمت و عزت را برای ملت به ارمغان بردند.

باقرزاده با بیان اینکه شهدا دو کارکرد روشنگری و دستگیری دارند، خاطرنشان کرد: شهدا به واسطه این اخلاص این جایگاه پیدا کردند و به واسطه اقتدا به امام حسین(ع) خداوند این خاصیت را به آنان داده است.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تاکید کرد: کسانی که در خلیج فارس به دنبال فتنه‌انگیزی هستند باید بدانند که ما فتنه‌شکنانی از جنس حسین بن علی داریم که همان شهدا هستند.

وی گفت: شهدای گمنام جزیره فارسی برای مردم بحرین که زیر یوغ دیکتاتورها هستند پیام دادند که اگر می‌خواهید آزاد، عزتمند، نفوذناپذیر باشند باید به راه شهدا تاسی کنید.

باقرزاده با بیان اینکه اخلاص شهداست که آنان را عزتمند کرده است، خاطرنشان کرد: امروز ناوبانان این جزیره و لنگرهای ثبات این ناو در جزیره فارسی آرام گرفتند و این جزیره قطعه‌ای از کربلا شده که این عزت پرتوی از برکت حضور شهداست.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با ذکر خاطره‌ای از زمان تفحص برای شهدا گفت: در جریان یکی از تفحص‌ها می‌خواستیم با پرچم امام حسین(ع) وارد خاک عراق شویم اما ماموران عراقی جلوی ما را گرفتند و وقتی دلیل این کار را پرسیدیم عنوان کردند وقتی با این پرچم وارد عراق می‌شوید مثل این است که با پرچم جمهوری اسلامی وارد خارک عراق شدید و همین امر نشان از بزرگی ملت ایران دارد که پرچمش یادآور امام حسین(ع) شده است.

امروز پیکر مطهر دو شهید گمنام با حضور مسئولان استان بوشهر و سردار باقرزاده در جزیره فارسی به خاک سپرده شد.