به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس،حسینعلی حاجی دلیگانی با اشاره به سخنان اخیر رهبری گفت: مسئولین، خواص و شخصیتها موضع خود را در ارتباط با موضوع انتخابات آزاد مشخص کنند و بار دیگر عنوان ساکتین فتنه را بر خود ننهند.

وی افزود: افرادی که در ارتباط با فتنه سال ۸۸ تحت عنوان ساکتین فتنه از آنها یاد می‌شود و از به کار بردن این اصطلاح ناراحت می‌شوند در روزهای اخیر نیز با توجه به اینکه نزدیک به یک هفته از اعلام مواضع رهبر معظم انقلاب در رابطه با موضوع انتخابات آزاد می‌گذرد موضع خود را در این ارتباط مشخص نکرده‌اند.

عضو هیئت‌رئیسه فراکسیون اصولگرایان با بیان این مطلب که چرا سران سه قوه و مسئولان موضع خود در قبال فرمایشات رهبری را اعلام نکرده‌اند، خاطرنشان کرد: در شرایطی که رسانه‌های بیگانه با کلیدواژه انتخابات آزاد در صدد هستند تا فتنه دیگری را در انتخابات پیش رو رقم بزنند همه وظیفه دارند تا این توطئه دشمنان نظام را محکوم کنند.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در شرایط کنونی وظایف خواص این است که آرامش جامعه را حفظ کنند و در مقابل القائات دشمن مواضع خود را اعلام کنند. مردم نیز باید با حوشیاری کامل در صحنه حاضر شده و از حقی که قانون اساسی برای آنها در نظر گرفته استفاده کنند.

حاجی دلیگانی اظهار داشت: گلهای که در اینجا از رئیس وجود دارد این است که چرا پس از سخنان مقام معظم رهبری اعلام موضع نکرد؛ سؤالی که در اینجا وجود دارد این است چرا رئیس مجلس که همیشه پس از سخنان رهبری در ارتباط با مسائل مختلف طی نطقی موضع خود را اعلام میکرد پس از فرمایشات اخیر ایشان سکوت اختیار کرده و موضع خود را اعلام نکرد