افكار نيوز - وزیر کار: آموزش نانواها اجباری است

شیخ‌الاسلام افزود: به همین علت، موضوع آموزش نانوایی ها را در برنامه خود قرار دادیم و آن را به سایر بخش ها، سازمان ها و وزارتخانه ها توسعه می دهیم تا نظام اعطای صلاحیت های حرفه ای برای همه فعالان جامعه کار و تولید در بخش های مختلف و همچنین نظام ملی مهارت در کشور برقرار شود.

وزیر کار و امور اجتماعی گفت: آموزش نانواها اجباری است و در مدت ۵ سال همه افراد فعال در صنف نانوایی، باید این دوره های آموزشی را گذرانده باشند.

به گزارش افکار به نقل از واحد مرکزی خبر، عبدالرضا شیخ الاسلامی در حاشیه امضای تفاهم نامه میان وزرای کار و امور اجتماعی و بازرگانی برای آموزش صنف نانوایان در مصاحبه با خبرنگاران افزود: اگر نانوایی ها این آموزش ها را نگذرانند، به آن ها گواهی انجام کار در آن صنف، داده نخواهد شد.

وی گفت: یکی از وظایف اصلی وزارت کار، آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی در کشور، برای انجام همه فعالیت ها در عرصه های کار و تولید است.
شیخ الاسلامی افزود: به همین علت وزارت کار برای آموزش نانواها در کشور با وزارت بازرگانی، تفاهم نامه ای را به امضا رساند.

وی با بیان این که نان برای ما سمبل برکت خداوند است و ارزش و اهمیت بسیار بالایی دارد، گفت: متاسفانه کیفیت نان هایی که به صورت سنتی در کشور تولید می شود، چندان مطلوب نیست و جای کار بسیاری برای افزایش کیفیت در این بخش وجود دارد.
وزیر کار و اموراجتماعی افزود: به همین علت، موضوع آموزش نانوایی ها را در برنامه خود قرار دادیم و آن را به سایر بخش ها، سازمان ها و وزارتخانه ها توسعه می دهیم تا نظام اعطای صلاحیت های حرفه ای برای همه فعالان جامعه کار و تولید در بخش های مختلف و همچنین نظام ملی مهارت در کشور برقرار شود.

شیخ الاسلامی افزود: ما باید به این سمت برویم که هر کسی که در کشور، کار می کند قبلا گواهینامه و مدرک معتبر، مبنی بر توانمندی و صلاحیت لازم برای تصدی آن حرفه و یا شغل را احراز کرده باشد.

وی در پایان گفت: آموزش نانوایی ها به زودی آغاز می شود و در این زمینه برنامه ریزی برای ثبت نام و آموزش نانواییها و پیگیری های بعدی به عمل می آید. صدا و تصویر دارد.

/ ب.