افكار نيوز - در جوابيه معاونت مطبوعاتي ارشاد به يک روزنامه؛

هدیه خبرنگاران پس از انجام تشریفات ادارى

*معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد: موضوع تمهیدات مالی از طریق تخصیص بودجه برای تأمین اعتبار مربوط به هدیه، مستلزم طی زمان قانونی است، در نتیجه هدایای مزبور پس از انجام تشریفات اداری به خبرنگاران اهدا خواهد شد
به دنبال انتشار مطلبی در روزنامه فرهیختگان مورخ ۲۵/۵ / ۸۹ با عنوان «وعده رئیس‌جمهور درخصوص بن کارت خبرنگاران محقق نشده است» روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این مطلب پاسخ داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در متن این جوابیه آمده است: موضوع تمهیدات مالی از طریق تخصیص بودجه برای تأمین اعتبار مربوط به هدیه، مستلزم طی زمان قانونی است، در نتیجه هدایای مزبور پس از انجام تشریفات اداری به خبرنگاران اهدا خواهد شد.
همچنین پیرو درج به اطلاع می‌رساند: ۱ منبع خبر «بنابر اعلام معاونت مطبوعاتی» شفاف و قابل استناد نیست در صورتی که این موضوع توسط یکی از مسئولان مربوطه اعلام شده، خواهشمند است، اعلام کنید تا موضوع پیگیری و در غیر این صورت نسبت به اصلاح و عدم درج اخبار بدون استناد، اقدام لازم را تمهید کنید.
۲ با توجه به این که دستور رئیس‌جمهور در زمان اجرای مراسم ابلاغ شده و موضوع تمهیدات مالی از طریق تخصیص بودجه برای تأمین اعتبار مربوط به هدیه مستلزم طی زمان قانونی است، در نتیجه هدایای مزبور پس از انجام تشریفات اداری به خبرنگاران اهدا خواهد شد. بدین سبب عنوان خبر آن روزنامه فضاسازی منفی غیرصحیح و غیرضروری است.

/ب.