به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، حجتالاسلام سیدابراهیم رییسی در جمع خبرنگاران و در حاشیه دومین مجمع استانی پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح استان تهران که در دانشگاه جامع امام حسین (ع) برگزار شد، درباره لایحه رسیدگی به جرایم انتخاباتی، گفت: قانون انتخابات از اول پیروزی انقلاب فراز و فرودهایی داشته است و در هر دوره از مجلس شورای اسلامی که به نظر نمایندگان اصلاحاتی ضروری دانسته شده، این اصلاحات در آن انجام شده است.

وی افزود: این بار عزیزان‌مان در مجلس شورای اسلامی احساس ضرورت کردند که لازم است برای قانون انتخابات یک اصلاحیه داشته باشند و من فکر می‌کنم اگر این اصلاحات به صورت جامع همه مشکلاتی که ما در رابطه با کار داریم را در نظر نگیرد، باز هم ممکن است لازم شود که در ادوار آینده اصلاحاتی انجام شود، پس چه خوب است که حتما جهات عدیده‌ای که واقعا در آن مشکل وجود دارد از جمله در بحثاجراییات در نظر گرفته شود.

معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه سازوکار انتخاباتی در کشور ما برای مردم بسیار اطمینان‌بخش و اعتمادآفرین است، گفت: در این سازوکار که قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران پیش‌بینی کرده هم مجریان و هم ناظرین تعریف شده‌اند که ناظر، شورای نگهبان است و مجری هم مردم هستند اما با محوریت وزارت کشور و دولت.

رییسی ادامه داد: این سازوکار برای مردم اطمینان‌بخش است و بیش از ۳۰ بار هم با همین سازوکار پای صندوق آمده و رای داده‌اند و معلوم می‌شود که مردم عمیقا به این سازوکار اعتماد دارند.

وی تصریح کرد: طرح کردن مسائلی که به نوعی این سازوکار را زیر سوال ببرد حتما بحثانحرافی است و باید توجه داشت که انتخابات در کشور یک سازوکار اطمینان‌بخش برای مردم دارد.

معاون اول قوه قضاییه خاطرنشان کرد: من فکر می‌کنم آنچه بعد از فتنه ۸۸ واقع شد این بود که دشمن دقیقا همین اعتماد را هدف قرار داد و می‌خواست آن را مورد خدشه قرار دهد و مردم را نسبت به نظام و انتخابات سالم و این سازوکار دچار تردید کند که البته دشمن موفق نشد لکن هدفش این بود که مردم را نسبت به انتخابات دچار تردید کند.

رییسی در پایان گفت: ما امیدواریم که انشاءالله انتخابات آینده ما بسیار باشکوهتر از انتخاباتهای گذشته برگزار شود و این امر موجب یاس و ناامیدی دشمن شود.