به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، در حوزههای خبری خود برخی اخبار و زمزمههای خبری را میشنوند یا دریافت میکنند که بعضاً جزئیات دقیقی از آنها مشهود نیست و یا روایی آنها به درجهای نرسیده است که به عنوان خبر مستقل منتشر شوند. در عین حال، بخش عمدهای از این شنیدهها پس از چندی، با دریافت جزئیات و مستندات بیشتر، به عنوان خبر مستقل بر روی خروجی قرار میگیرند.

به منظور آگاهی مخاطبان از این شنیده‌های خبری، خبرگزاری فارس در نظر دارد هر هفته «دوشنبه‌ها» برخی از این اخبار را در قالب بسته‌ای با عنوان «زمزمه‌های فارس» ارائه ‌کند که این بسته، امروز فراروی شماست.

*شفاف سازی قانون برای اجرای راحتشنیده شده است شورای نگهبان در تلاش است شرایط مندرج در اصل ۱۱۵ قانون اساسی را به شکل مبسوط‌ تر در قالب یک آیین‌نامه اجرایی و نظام‌نامه داخلی درآورده و به یک رویه تبدیل کند.

*جای خالی شورا و جبهه اصلاحات در اتاق فکر خاتمیطبق شنیده‌های خبرنگار فارس خاتمی برای انتخابات اتاق فکری تشکیل داده است که برخی از اصلاح‌طلبان در آن حضور دارند اما نکته قابل توجه این است که هیچ نماینده‌ای از شورای هماهنگی اصلاحات و جبهه اصلاح‌طلبان در این اتاق فکر حضور ندارند و در مقطعی نیز نجفقلی حبیبی به این افراد اضافه شده بود که بعد از مدتی او نیز کنار گذاشته شد.

گفته می‌شود در این اتاق فکر افرادی همچون موسوی‌خوئینی‌ها، ‌موسوی‌لاری، ‌مجید انصاری و برخی دیگر حضور دارند.

*کواکبیان ۵ بهمن اعلام نامزدی می‌کندشنیده شده است قرار است مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم سالاری کاندیداتوری خود را در مراسم افتتاحیه یازدهمین کنگره این حزب که ۵ بهمن برگزار می‌شود، رسماً اعلام کند.

*متکی رسماً وارد انتخابات می‌شودبراساس شنیده‌های خبرنگار فارس، قرار است منوچهر متکی وزیر سابق امور خارجه کشورمان و نایب رئیس جبهه پیروان در صورتی که به جمع‌بندی برسد، کاندیداتوری خود را به طور رسمی در ماه جاری اعلام کند.

*خاتمی: «…» زیاد داریم معرفی می‌کنمدر پی انتشار خبر پیغام خاتمی در برابر برخی تقاضاکنندگان برای نامزد شدن که گفته بود بروید دنبال یک «…» دیگر بگردید.

وی مجدداً گفته است من نمی‌آیم همانطور که قبلا هم گفتم «…» زیاد است بخواهید معرفی می‌کنم.

پیش از این نیز دبیرکل خانه کارگر گفته بود به هیچ وجه امکان ندارد خاتمی وارد عرصه انتخابات شود.

*ولایتی سخنگو می‌شودشنیده شده است طبق اخبار منتشر شده مبنی بر فعالیت رسمی ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان در ایام دهه فجر ولایتی قرار است به عنوان سخنگوی ائتلاف سه‌گانه در این باره اطلاع رسانی کند.

*برنامه اصلاح طلبان در صورت پیروزی در انتخابات ۹۲
کرباسچی اخیراً با اشاره به دوران محکومیتش در سال ۷۸ و اینکه عطریان فر به وی گفته بود آقای خاتمی آنقدر گرفتاری دارند که مساله زندان رفتن ها بین آنها گم است، اظهار داشته است: اگر قرار بود زندانیان سیاسی آزاد شوند؛ آقایان کروبی و موسوی از حصر بیرون آیند، وضعیت اقتصاد و فرهنگ و سیاست داخلی و خراجی رو به بهبود رود، پس اصلاح‌طلبان برای چه باید به قدرت برسند؟ این در واقع برنامه های آتی اصلاح طلبان است که باید در صورت به قدرت رسیدن تلاش کنند که محقق شود نه شرایط حضور در انتخابات.

*دعوت از سعید جلیلی برای کاندیداتوریشنیده‌ شده است اخیراً برخی‌ چهره‌‌های سیاسی درصدد هستند طی دیداری با سعید جلیلی از وی برای کاندیداتوری در انتخابات ۹۲ دعوت کنند.

*تحلیل لیدر انحرافی از انتخابات۹۲اخیراً لیدر جریان انحرافی مدعی شده است: ما در حال حاضر گزینه ۲۰ میلیونی در صحنه نداریم و قطعا انتخابات به دور دوم کشیده می شود.

وی ادامه می‌دهد: یا گزینه دولت به مرحله دوم می رود یا گزینه اصلاح طلب‌ها و برای حداد عادل مبارزه با کاندیدای اصلاح طلب‌ها سخت است.

لیدر جریان انحرافی تاکید می‌کند راهبرد ما تکثرگرایی در نامزدها است که در این صورت ما تعیین می‌کنیم چه کسی وارد دور دوم شود و رقابت اگر بین ما و اصلاح‌طلب‌ها باشد اصولگرایان زیر پرچم ما سینه خواهند زد.

*علیه ولایتی و حداد عادل هم کار کنیدشنیده شده است یک مقام اجرایی کشور در جلسه شبانه ای با برخی از مسئولین تیم انتخاباتی خود گفته است: بر روی کاندیداهای مختلف کار کرده‌ایم و داریم نقاط ضعف آنها را عمومی می‌کنیم.

وی تاکید کرده است درباره قالیباف کارمان را کردهایم و از این پس باید بر روی ولایتی و حداد تمرکز داشته باشیم.