به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، حوزه احزاب به نقل از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی حبیبالله عسگراولادی دبیر کل جبهه پیروان در نامهای به آیتالله سید احمد خاتمی نکاتی را مطرح کرد که با پاسخی از سوی وی همراه بود.

متن کامل این دو نامه در ذیل می‌آید:

جناب مستطاب حضرت آیت الله آقای سید احمد خاتمی دامت افاضاته

عضو محترم هیأت رئیسه مجلس خبرگان و امام جمعه موقت تهران

باسلام و تحیت

پیشاپیش میلاد مبارک حضرت رسول گرامی اسلام پیامبر رحمت حضرت محمدمصطفی صلوات الله و سلامه علیه و ولادت حضرت امام جعفرصادق(ع) را تبریک و تهنیت عرض نموده و سلامتی و موفقیت جنابعالی را در پیشبرد اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی از خداوند سبحان خواستارم.

به دلیل کسالت امکان حضور در نماز جمعه هفته قبل را نداشتم لیکن توفیق حاصل شد تا از خطبه های جنابعالی استفاده کنم درخصوص مطالبی که فرمودید نکاتی به نظرم رسید که بدینوسیله تقدیم می کنم:

۱ - استنباط بنده این است که عده‌ای دارند کوشش می‌کنند که انتخابات ریاست جمهوری آینده را به میدان جنگ و مقدمه فتنه‌ها و انحراف‌های جدید تبدیل و بجای رقابت سالم، انتخابات را به تنازع و جنگ منحرف کنند. مقام معظم رهبری دام عزه تنها قائمه نظام در جلوگیری از جنگ آوری و جنگ افروزی در میدان انتخابات، مواضع بسیار حکیمانه و هدایت کننده ای دارند و خیرخواهانه وناصحانه تمامی جناح‌ها و اقشار جامعه را به جانب رقابت سالم و حضور حداکثر قابل قبول مردم در انتخابات رهنمون فرمودند.

۲ - صداهای بیگانه و عوامل آنها در لغزاندن گسل ها و ایجاد گسل های تازه اجتماعی و سیاسی بالاخص اقتصادی و فرهنگی از همه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری در ادامه خصومت های خود با نظام اسلامی مشغول هستند در چنین شرایطی جامعه نیازمند هدایت های فراجناحی و ولایت محوری است و حقیر احساس کردم ضرورت دارد آبروی خدادادی را در جلوگیری از جنگ افروزی و ایجاد فتنه و انحراف جدید بکار گیرم. از امام راحل آموخته‌ایم که فرمودند:

«من فکر کردم آبرویی که خدا داده است در راه خدا مصرف کنم و در راه دین خدا».

۳ - بنده در اظهاراتم به هیچ عنوان قصد تطهیر یا تخفیف در جرم و یا رفع حصر مفتون‌ها را نداشته و ندارم که این در حیطه اختیارات قوه قضائیه و دستگاههای امنیتی است؛ با شناختی که از آقایان موسوی و کروبی دارم اینها را سران اصلی فتنه نمی‌دانم عوامل فتنه اطراف آنان را گرفته و مع الاسف مفتون شده‌اند.

۴- بطور قطع خطبای محترم نماز جمعه به تأسی از مقام معظم رهبری و امثال شما بزرگان در وحدت امت اسلامی و آماده سازی آنان در مدت باقیمانده تا انتخابات برای شرکت در جشن ملی می تواند به دور از برخورد تند با کسانی که خطا کردند و غافلانه با نظام زاویه پیدا کردند با دید رأفت ، هدایت و رحمت برخورد کنند تا از رهگذر این اقدام خیرخواهانه موجبات جذب و دلبستگی آنان را نسبت به انقلاب و نظام فراهم کنند.