به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، مرتضی تمدن عصر امروز در جمع شماری از مردم شهرستان پردیس اظهار داشت: در حال حاضر، گزارش‏های بسیار زیادی از منطقه در خصوص وجود ساخت و سازهای غیرمجاز حتی در داخل بافت شهری به استانداری تهران ارسال می‏شود.

وی ادامه داد: «فردی مجوز ساختمان سه طبقه می‏گیرد، در عوض پنج طبقه می‏سازد؛ فرد دیگری پروانه یک هزار متر مربع زیربنا را می‏گیرد و ۳ هزار متر مربع می‏سازد و هیچ کس به هیچ کس نیست».

تمدن اضافه کرد: ما قوانین و ضوابط داریم و باید جلوی این خودسری‏هایی که مردم منطقه را نگران و آنها را به موضوع بدبین کرده است، را گرفت.

استاندار تهران افزود: مردم در این منطقه نگران برخی مسائل اداری هستند؛ خدا نکند کسی مطالبه غیر از مندرجات قانونی و زیرمیزی از مردم کند.

وی ادامه داد: شهرداران، اعضای شوراهای اسلامی شهر و مسئولان شهرستان پردیس باید اگر حقوقی از مردم ضایع شد، پای احقاق حق و تنبیه خاطیان بایستند.

تمدن اضافه کرد: بدبین کردن مردم مصداقی از ظلم به نظام و انقلاب اسلامی است؛ مردم چیزهایی را می‏بینند ولی آنها را به من و شما بیان نمی‏کنند.

*پاسخگویی ویژگی دولت احمدی‏نژاد است

استاندار تهران ضمن بیان چگونگی برخورد رئیس جمهور با وزیر خود، پاسخگویی را ویژگی‏های اصلی مسئولان در دولت احمدی‏نژاد خواند.

وی ادامه داد: مدیران و مسئولان باید در مقابل مردم پاسخگو باشند؛ خدای نکرده نباید مردم فرماندار و سایر مسئولان شهرستان را در اتاق‏های تو در تو و پشت میزهای آن‏چنانی ببینند.

تمدن اضافه کرد: مسئول باید در معرض دید مردم قرار گیرد؛ چراکه دود آتش دوری از جامعه به چشمان خود آنها می‏رود.

استاندار تهران با اشاره به یکی از ملاقات‏های عمومی رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: روزی در یکی از ملاقات‏های رئیس جمهوری و سایر اعضای هیئت وزیران، گزارشی از مسئولی مبنی بر برخورد نامناسب یکی از وزرا با مردم به وی رسید.

وی ادامه داد: رئیس جمهوری از این بابت بسیار ناراحت شد و دستور داد تا فرد را به نزد آن وزیر ببرند تا وزیر از او عذرخواهی کند.

*ترافیک؛ عامل فلج‏کننده امور مردم بومهن

استاندار تهران با بیان اینکه وضع ترافیکی محور درون‏شهری بومهن زندگی مردم این شهر را فلج کرده است، بر لزوم تسریع در اجرای طرح‏های کنارگذر شمالی و جنوبی آزادراه تهران - پ ردیس تأکید کرد.

تمدن تصریح کرد: خوشبختانه یکی از اقدامات شایسته دولت در زمینه راه‏سازی، حذف گردنه خطر‏ساز موسوم به امام‏زاده هاشم(ع) در سایه احداثتونل مشاء بود.

وی اضافه کرد: همچنین آغاز به کار احداث متروی تهران- پردیس نیز از سوی استانداری تهران هم‏چنان پیگیری می‏شود.