به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، میرزابابا مطهرینژاد در آغاز یازدهمین کنگره حزب مردمسالاری با بیان اینکه سیاسینیک نگهداشتن فضا یگانه راه پیشگیری از وقایع است اظهار کرد: یکی از وظایفی که احزاب بر عهده گرفتهاند این است که راه را برای بحث و گفتوگو بگشایند؛ چراکه خلق چنین فضایی هنر احزاب است.

وی تاکید کرد: احزاب درون نظام اگر قرار است حزب بمانند نمی‌توانند در رویدادهای سیاسی جامعه که انتخابات یکی از بالاترین رویدادهای آن می‌باشد به ویژه انتخابات ریاست‌جمهوری بی‌تفاوت بمانند.

وی با اشاره به این‌که «آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در سخنان خود مطرح کردند که نماد امروزی مشورت، رای مردم است و احزاب و انتخابات دو مولفه جامعه دموکراتیک هستند» گفت: اگر عده‌ای ادعا کنند که بدون احزاب می‌توانند جامعه را اداره کنند سخنی گزاف و از سر بی‌تدبیری زده‌اند. بر همین اساس یازدهمین کنگره مردم‌سالاری در زمانی برگزار می‌شود که مشارکت آگاهانه مردم به دلایل متعدد ضرورت دارد و بهترین فرصت برای اصلاح‌طلبان است تا حقانیت خود را به اثبات برسانند اما معدود افراد و گروه‌های سیاسی دانسته یا ندانسته در تلاش هستند تا فعالیت‌های ذاتی حزبی که تمام ارزش و اعتبار احزاب در آن است را ضدارزش قلمداد کنند. اینان بر آن هستند تا پروسه عظیم اصلاحات را محدود و شعارگونه مطرح کنند.

دبیر ستاد اجرایی یازدهمین کنگره حزب مردم‌سالاری افزود: اگر اصلاحات به سرمایه‌ها و نهادهای اجتماعی بی‌تفاوت باشد و حل مشکلات نظام و جامعه را جز از طریق فعالیت قانونی دنبال نکند، نمی‌تواند منافع حکومت، مردم و انقلاب را تامین کند.

وی خاطرنشان کرد: حزب مردم‌سالاری از ابتدای تاسیس تاکنون که کنگره‌هایی را برگزار کرده، مفتخر است با حفظ اصول اصلاح‌طلبی و مرامنامه این حزب، موانع و مشکلات را برطرف و در تمام فعالیت‌های سیاسی جامعه حضور خود را اعلام کند و اصرار دارد که راه نهادینه شدن فعالیت سیاسی را هموار کند.

وی با اشاره به برگزاری جلسات به منظور برگزار شدن یازدهمین کنگره حزب مردمسالاری، گفت: از یک سال پیش این موضوع در دستور کار قرار گرفت و نشستها و جلساتی در این زمینه برگزار شد. به منظور برگزاری یازدهمین کنگره حزب مردمسالاری، شعار مشارکت حداکثری مردم با تحقق حقوق ملت، اخلاق انتخاباتی و نهادمندی حزبی برای این کنگره انتخاب شد