به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در مراسم یازدهمین کنگره حزب مردمسالاری ابراز عقیده کرد: در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده عدهای به لحاظ کمی در اقلیت هستند، با این وجود این افراد با حشیهسازی و جوسازی به دنبال این هستند که انتخابات را برای گروه معدودی راهبری کنند و بدین طریق به اکثریت برسند.

وی افزود: رسالت همه ما این است که برای تحقق آرمان‌های امام(ره) با برگزاری چنین همایش‌هایی جلوی این اقدامات را بگیریم و شرایط را به گونه‌ای فراهم کنیم تا همه کسانی که در چارچوب قانون اساسی، دیدگاه‌های امام خمینی(ره) و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای قرار دارند، بتوانند در قالب فعالیت‌های حزبی فعالیت کنند.

وی با اشاره به این‌که «باید شرایط برای حضور همه در انتخابات فراهم شود» خاطرنشان کرد: در این زمینه حزب مردم‌سالاری ضمن نگاه به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا، برنامه زمانبندی شده‌ای را تدارک دیده است تا براساس این برنامه‌ها به سراغ انتخابات برود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که «مهم‌ترین مبنای مشروعیت نظام، حضور حداکثری مردم در انتخابات است»، خاطرنشان کرد: شعار یازدهمین کنگره حزب مردم سالاری مشارکت حداکثری مردم با تحقق حقوق ملت، اخلاق انتخاباتی و نهادمندی حزبی است.

وی تاکید کرد: اگر بخواهیم حضور حداکثری مردم در انتخابات را داشته باشیم، باید به قانون اساسی و اصول کشور احترام بگذاریم