به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، مسعود پزشکیان در مراسم یازدهمین کنگره حزب مردمسالاری گفت: رعایت نکردن قانون موجب هرجومرج و توهین میشود، در این شرایط سنگ روی سنگ بند نمیآید. وقتی قانون به برنامه تبدیل شد، دیگر نمیتوانیم آن قانون را رعایت نکنیم.

وی با بیان این‌که «چرا به جامعه وعده داده‌ایم و عمل نکرده‌ایم» اظهار کرد: هنگامی که وعده می‌دهیم و به وعده‌های خود پایبند نیستیم، در واقع خشم خدا و مردم را برمی‌انگیزیم.

وی با انتقاد از آن‌چه آن را «وعده‌های پوچ و غیرعلمی» خواند، مدعی شد: چرا به این میزان، آمار غلط به جامعه می‌دهیم.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که «عاشورا را کسانی به وجود آورده‌اند که به امام حسین(ع) وعده همکاری دادند ولی به وعده خود عمل نکردند» خاطرنشان کرد: راه برون رفت از مشکلات در اعتقاد به علم، مشارکت همگانی و ایمان و باور است.

وی هم‌چنین با بیان این‌که «ما باید به متخصص احترام بگذاریم و عالمانه تصمیم بگیریم؛ زیرا حرکت کردن بدون نقشه علمی دیوانگی است.» خاطرنشان کرد: در هر بخش باید متخصص همان بخش نظر دهد، اگر ادعا کنیم که همه چیز را می‌دانیم، در واقع به مردم توهین کرده‌ایم. امروزه مشکلاتی از قبیل بیکاری به این دلیل است که متخصصان برای آن حوزه‌ها برنامه‌ریزی نکرده‌اند.

وی معتقد است که برخی افراد در اداره امور جامعه نقش دارند که حتی راه رفتن هم بلد نیستند.