به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، حجتالاسلام حیدر مصلحی وزیر اطلاعات در حاشیه مراسم تجدید پیمان اعضای هیئت دولت با آرمانهای امام راحل در پاسخ به سؤالی درباره جزئیات دستگیری تعدادی از روزنامهنگاران و فعالان رسانهای گفت: جزئیات دستگیری روزنامهنگاران و فعالان رسانهای را به زودی اعلام میکنیم.

بنابراین گزارش چندی پیش تعدادی از روزنامه‌نگاران و فعالان نزدیک به جریان رسانه‌ای فتنه از سوی دستگاه‌های امنیتی به اتهام همکاری با رسانه‌های بیگانه دستگیر شده بودند.

در آستانه دهه مبارک فجر و با عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب عظیم اسلامی، به استحضار ملت شریف و سرافراز ایران می‌رساند که این وزارت‌خانه در چارچوب وظایف و مسئولیت‌های قانون خویش در مبارزه با هرگونه نفوذ و دخالت بیگانگان و بدخواهان ملّت آزاده ایران اسلامی، موفق به کشف یکی از بزرگترین شبکه‌های رسانه‌ای متصل به اردوگاه رسانه‌ای استکبار گردید.

این شبکه که توسط سازمان عملیات روانی دولت انگلیس(موسوم به بی‌بی‌سی) با بهره‌برداری از تجارب مقطع فتنه ۸۸ احداثو با همکاری چند دولت غربی اداره می‌شد، بدلیل چند لایه بودن، گستردگی، بهره‌برداری از ابزار و روشهای خاص ارتباطی در ارسال اخبرا و دریافت خطوط کاری از عوامل بیگانه، ماهها تحت نظر و تعقیب سربازان گمنام امام زمان(عج) قرار داشت تا سرانجام با تکمیل چرخه شناسایی عوامل داخلی، عوامل مستقر در خارج از کشور، گردآوری اطلاعات و فراهم نمودن مستندات قضایی لازم، مورد اقدام قانونی قرار گرفت. در این راستا مواردی را متذکر می‌گردد:

۱ - بدلیل حساسیت ویژه پرونده و ملاحظات متعدد اطلاعاتی، امنیتی و قضایی، اطلاعات گرد آمده از ارتباط افراد بازداشت‌شده با شبکه عملیات روانی دولتی انگلیس، ‌کاملاً مستند و مستحکم بوده و حتی فارغ از اقاریر متهمان، ‌ گویای نوع و ماهیت سازماندهی رسانه‌ای بیگانگان می‌باشد.

۲ - بدلیل تعدد عناصر مرتبط با این شبکه(در داخل و خارج از کشور) و با توجه به تفاوت‌های موجود در نوع و سطح تماس عناصر مورد نظر با شبکه موصوف و اطلاعات ارائه شده و احتمالاً عدم آگاهی تعدادی از مرتبطین نسبت به منشأ خارجی شبکه، لذا ضمن استمرار تحقیقات در روزهای آینده، ممکن است تعدادی دیگر از مرتبطین شبکه احضار یا بازداشت و عده‌ای از بازداشت‌شدگان قبلی، مرخص شوند. بنابراین اطمینان میدهد که این روند تا تحقیق از آخرین فرد وابسته به این شبکه استمرار خواهد یافت و جنجالهای رسانه‌ای ماشین جنگ روانی استکبار سازمان‌های به اصطلاح حقوق بشری وابسته به آن اردوگاه، و بیانیه‌های انبوه سازمان‌ای متعدد جعلی و خلق‌الساعه، کمترین تأثیری بر اراده سربازان گمنام امام زمان(عج) و روند اقدامات جاری نخواهد گذاشت.

در پایان، ضمن تشکر صمیمانه از همکاری بی شائبه رسانههای مختلف در مراحل تحقیقات و جمعآوریهای اطلاعاتی و با سپاس فراوان از مساعدت و همدلیهای مرجع محترم قضایی، تأکید میگردد که در اولین زمان مقتضی، اطلاعات مهمی پیرامون ابعاد مختلف این پرونده منتشر خواهد گردید.