به گزارش افکارنیوز به نقل از تسنیم، پسر ارشد هاشمي رفسنجاني كه پيش از اين رئيس هيئت مديره و مديرعامل شركت مترو بوده و اكنون به تعبير خودش حقوق بگير شهرداري است، مي گويد: در انتخابات مجلس در ذهنم بود كه كانديدا شوم اما در آن زمان شرايط به گونه اي ديگر رقم خورد و نزديك ثبت نام انتخابات مجلس نهم- درست در هفته ثبت نام- سه اتفاق افتاد كه من احساس كردم اين علائمي است كه ما شركت نكنيم. يكي از آنها فيلتر كردن سايت هاشمي رفسنجاني درست در همان هفته ثبت نام بود.

بعد از آن سایت ها مدعی شدند که مدیریت این سایت با محسن هاشمی بوده است. در صورتی که از نظر اجرایی من اصلا مدیریت سایت را به عهده نداشتم. در زمانی که سایت شکل گرفته بود، من رئیس دفتر حاج آقا(آیت الله هاشمی رفسنجانی) بودم. در آن زمان، نامه ای به سامان دهی سایت ها نوشتم و در آن درخواستی داشتم؛ همه با استناد به همان نامه می گفتند که من مدیر سایت هستم در همین دوران، اتفاق دومی هم افتاد که همانا صدور حکم فائزه هاشمی در همان هفته آخر بود. البته اجرای این حکم طول کشید ولی درست نزدیک انتخابات(هفته ثبت نام) حکم را علنی کردند.

در همان تاریخ پسر مهدی برای دیدن پدرش از خارج کشور به ایران آمده بود در فرودگاه پاسپورتش را گرفتند. همه این علایم باعثشد تا احساس کنم که شاید این نظر من که خوب است که در انتخابات شرکت کنم، اشتباه بوده و به همین دلیل کاندیدا نشدم.

وی درباره اینکه قرار بوده سرلیست باشد، می گوید بحثسرلیستی مطرح نبود. گروه هایی که قرار بود شرکت کنند، صحبت هایی با بنده کرده بودند. اما اینکه من سرلیست شوم، نمی خواهم تعریف از خودم کنم، اما بحثها و هماهنگی های خوبی حتی با اصول گرایان معتدل تر مثل علی مطهری و اصلاح طلبان معتدل شده بود تا اگر بیاییم در لیست قرار بگیریم ولی به دلایلی که گفتم دیگر ثبت نام نکردم.

محسن هاشمی درباره این سوال که «آیا باید منتظر ورود جدی تر شما به عرصه سیاسی باشیم یا ترجیح می دهید به همین میزان سابق، از دور دستی بر آتش داشته باشید؟»، گفت: طبیعی است که اگر فضا در جهت اعتدال باز شود علاقه برای حضور بیشتر می شود. البته این بدین معنی نیست که حتما باید در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا بود. می توان در یکی از طیف های فعال حضور داشت و در سمتی که لازم بود خدمت کرد. حضور در انتخابات به عنوان کاندیدا اصولا مقدماتی دارد که معمولا باید فراهم شود. این طور نیست که خودتان بخواهید و کاندیدا شوید.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه درباره دارایی های خانواده خود اظهار داشت: می شود گفت که دارایی هاشمی رفسنجانی و خانواده نسبت به قبل از انقلاب حداقل بین ۶۰ تا ۸۰% بستگی به نوع قیمت گذاری کمتر شده است. اخیرا یکی از دارایی های مانده از قبل از انقلاب یعنی زمین ۱۲۰۰مترمربعی با ۸ آپارتمان آن در دزاشیب را به عنوان وثیقه برای آزادی مهدی گذاشته ایم. فکر می کنم که خداوند این دارایی را که از قبل از انقلاب خریداری شده بود و ایشان برای زندگی به بچه ها واگذار کرده بودند، خداوند برای رفع ظلمی که به خانواده ما شد تا هم اکنون حفظ کرد. خداوند واقعا بزرگ است. این ملک را پدر در سال ۱۳۵۳ مترمربعی ۱۰۰۰ تومان خریده بودند و بعد از نزدیک به ۴۰ سال با نظر و قدرت و کمک خداوند برای از بین بردن مکر ماکرین مورد استفاده قرار گرفت. واقعا خداوند بزرگ است که این ملک به نام فرزندان می شود و برای آزادی مهدی از زندان هزینه می شود.

اشاره محسن هاشمی به وثیقه ۱۰ میلیارد تومانی است که برای آزادی موقت مهدی هاشمی از زندان به دادگاه ارائه شد.

محسن هاشمی به جرایم برادرش مهدی هاشمی مخصوصا جرایم مالی و امنیتی وی هیچ اشاره ای نکرد و توضیح نداد که آیا به نظر ایشان، «خداوند بزرگ» آن زمین کذایی را برای حمایت از سوءاستفاده های مالی و آشوب و فتنه انگیزی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران برای آنها ذخیره فرموده است؟!