به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، در اختتامیه سی و یکمین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر به دو تن از هنرمندان کشورمان از سوی رئیس جمهور نشان درجه یک فرهنگ و هنر اعطا شد.

در اجرای اصل ۲۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و با عنایت به تصویب‌نامه هفدهم آبان‌ماه سال ۱۳۹۱ هیئت وزیران به منظور تجلیل از تلاش‌ها و مساعی هنرمندان پیشکسوت ایران اسلامی به آقایان داود رشیدی و محمدعلی کشاورز نشان درجه یک فرهنگ و هنر از سوی محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور اسلامی ایران اهدا شد.

این نشان‌ها صبح امروز و در مراسم اختتامیه سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فجر که در تالار وحدت تهران برگزار شد با حضور رئیس جمهور، سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اسفندیار رحیم مشایی دبیر دبیرخانه جنبش عدم تعهد به این دو هنرمند اهدا شد.

محمدعلی کشاورز هنرمند کشورمان در سال ۱۳۰۹ در اصفهان متولد و در طول بیش از ۵۰ سال فعالیت مؤثر در عرصه هنر در بیش از ۴۷ فیلم سینمایی نقش‌آفرینی کرد. کشاورز در سال ۱۳۸۹ به عنوان چهره ماندگار کشور معرفی شد.

همچنین داود رشیدی هنرمند دیگر کشورمان در سال ۱۳۱۲ متولد و از سال ۱۳۴۳ فعالیت هنری خود را آغاز کرده است. رشیدی در طول قریب به ۵۰ سال فعالیت خود در بیش از ۴۰ فیلم سینمایی و نمایش‌های متعدد و ماندگار تئاتر و تلویزیون نقش آفرینی کرده است. رشیدی نیز در سال ۱۳۸۷ به عنوان چهره ماندگار کشور معرفی شده است.

لازم به ذکر است بر اساس مصوبه دولت به ۳ تن از هنرمندان دیگر کشورمان خانم ژاله علو، عزتالله انتظامی و جمشید مشایخی نیز نشان درجه یک فرهنگ و هنر اعطا شده است که به دلیل کسالت امکان حضور آنها در این مراسم فراهم نشد و اعطای نشان به این هنرمندان به زمان دیگری موکول شد.