به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی در نشست شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه هدف من سیاهنمایی نیست افزود: پنهانکاری زشت است و ما باید دنبال حل مشکلات باشیم و باید به مردم و معیشت آنها بیشتر توجه کنیم و نباید موجبات بدبینی را بین مردم فراهم کنیم.

وی اظهار کرد: پیامبر اسلام(ص) فرمودند؛ اسلام دین تلاش و همت است و اسلام از کسالت دوری دارد و هرکس دنیا و آخرت را می‌خواهد باید عمل داشته باشد. هیچ دینی به اندازه دین اسلام در خصوص علم حرف نزده است.

وی اظهار کرد: امروز سالروز ورود حضرت امام به کشور و اولین روز ایام‌الله فجر است. این روز، روز خداست و هیچ چیز جز خدا و عظمت خدا در این روز دیده نمی‌شود. حوادثامروز توسط دوربین‌ها به تصویر کشیده شده است اما فضای آن غیرقابل تصویر است و نمی‌توان آن عواطفی که آن روز در جامعه ما تبادل می‌شد را به تصویر کشید.

رییس سازمان بازرسی کل کشور با بیان این‌که «انقلاب یک حرکت ماورایی است» ادامه داد: انقلاب اسلامی در محاسبات نمی‌گنجید. ما طلبه مدرسه حقانی بودیم که یکی از مدارس منظم، قوی و با مدیرت در قم مطرح بود، حضرت آیت‌الله بهشتی، جنتی، شهید قدوسی در مدیریت آن نقش داشتند و از جهات مختلف مدرسه‌ای خاص بود که در سال چند بار یورش ساواک را داشتیم و به واسطه همین فضای انقلابی معمولا ساواک شب‌ها به این مدرسه یورش می‌آوردند.

وی اظهار کرد: ما انسان‌هایی داشتیم که فراتر از تمام تحلیل‌ها و ظواهر درک داشتند. این‌که یک انسان بتواند چنین پیش‌بینی کند فوق‌العاده و یک امتیاز استثنایی است؛ چراکه اصلا باور کردنی نبود که حکومت ساقط شود. کسی تصور نمی‌کرد انقلاب اسلامی به پیروزی برسد، آن هم رژیم سرتاپا مسلط از سوی شرق و غرب و الان به جایی رسیده‌ایم که آمریکا از ناحیه انقلاب اسلامی احساس خطر می‌کند و کلینتون وزیر خارجه آمریکا اخیرا گفته هر جا می‌رویم هژمونی و سلطه جمهوری اسلامی را می‌بینیم. یعنی آمریکا ما را به عنوان یک رقیب اصلی خود به حساب آورده و از این جهت بیشترین طراحی‌ها و نقشه کشی‌ها و فتنه‌گری علیه ما به راه انداخته است. در قانون بودجه امسال آمریکا بیش از ۲۰ صفحه مواد قانونی برای تحریم ایران است که به مقامات آمریکا ابلاغ شده است. اخیرا نیز تمام انرژی خود را مصروف کردند تا سوریه را ساقط کنند حال این‌که ما در سوریه نه لشکرکشی داریم و نه امکانات مادی مصرف می‌کنیم.

وی گفت: تمام دنیا جمع شدند که نظام سوریه از بین برود اما نتوانستند و اکنون دیگر وجهه و پرستیژ را کنار گذاشته و با تمام قوا در مسأله سوریه وارد شده‌اند. کیسینجر یکی از مقامات سابق آمریکا و جزو برجسته‌ترین نظریه‌پردازان این نظام است که جدیدا در یادداشتی گفته که در سوریه یک افتضاح بزرگ شکل گرفته است؛ چراکه آمریکا در سوریه با القاعده هم‌سنگر شده است.

رییس سازمان بازرسی کل کشور اظهار کرد: آبرو و حرمت و پرستیژ بین‌المللی از سوی آمریکا و غرب زیر پا گذاشته شده است و امروز غرب، آمریکا و جبهه مرتجع عربی و جریان ضداسلامی سلفی القاعده‌ای که جریانی کاملا ضداسلامی هستند و تنها نفرت و خشونت را درک کرده‌اند و نسبت به مردم سوریه بی‌شرمانه‌ترین رفتار را مرتکب می‌شوند، دست به دست هم دادند تا نظام سوریه را ساقط کنند اما نتوانستند.

وی افزود: این از قدرت جمهوری اسلامی است که اخیرا سرکرده مخالفان سوری اعلام کرده حاضریم با دولت سوریه مذاکره کنیم. اروپایی‌ها امروز دارند این حرف را تکرار می‌کنند که در سوریه برخورد نظامی کارساز نیست. همه نیز اذعان دارند که مقاومت سوریه ایستادگی خودشان است و حمایت معنوی و روانی ایران و حمایت سیاسی چین و حمایت سیاسی و نظامی روسیه در مقابل آن‌ها ایستاده است.

وی گفت: آن‌چه امروز سوریه را سرپا نگهداشته راهنمایی‌ها، حمایت‌ها و قوت قلب‌های جمهوری اسلامی ایران است و جمهوری اسلامی به این مرز از نفوذ رسیده است و غرب بر آن اذعان دارد.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: حرف حساب غرب این است که خط مقاومت در منطقه و سوریه شکست بخورد و بارها به دولت سوریه وعده داده شده که خط مقاومت و رابطه‌اش با ایران و حزب‌الله را قطع کند تا از حمایت‌های مادی و معنوی دولت‌های مرتجع منطقه برخوردار شود.

وی با بیان اینکه اخیرا غرب هشدار میدهد که نباید اجازه داد ایران همانند سوریه در مصر نیز نفوذ پیدا کند ادامه داد: مشکلاتی که برای جمهوری اسلامی ایران ساخته شده بخاطر تأثیرگذاری ایران است و این فشارها به خاطر قوت ماست نه به خاطر ضعفهای ما، چون قوی هستیم ما را تحت فشار قرار دادهاند.