افکارنیوز

_ رامین‌ مهمانپرست صبح امروز در نشست مطبوعاتی در محل سالن صبای صدا و سیما در پاسخ به فارس مبنی بر اعمال دور جدید تحریم‌ها اظهار کرد: دور جدید اعمال تحریم‌ها که از ۶ فوریه شروع شده در مسیر فشار بر ملت و ایجاد شکاف میان دولت و ملت طراحی شده است.

وی افزود: در دور جدید تحریم‌ها در ازای صادرات نفت نمی‌توانیم وجه نقد دریافت و باید از مبادله کالا استفاده کنیم.

مهمانپرست با بیان اینکه در هر مرحله تحریم پیچ تاریخی تنگ‌تر و راه عبور سخت‌تر می‌شود، یادآور شد: در اوایل تحریم غرب مدعی بود که هدف از تحریم ایجاد فشار بر دولت ایران است.

وی تصریح کرد: تحریم‌کنندگان در چندین مصاحبه مطبوعاتی خود به صراحت اعلام کردند که هدف تحریم فشار بر ملت ایران است چرا که سبب فشار ملت بر دولت و ایجاد فاصله و از هم گسیختگی انسجام ملی می‌شود.

سخنگوی وزیر امور خارجه با ابراز خرسندی از حضور پرشور ایران در صحنه‌های مردمی و همبستگی با ولایت گفت: تحریم‌ها به دنبال ایجاد نارضایتی در مردم و ایجاد تفرقه و شکاف است اما مردم ایران در صحنه‌های اتحاد همواره حماسی ظاهر شده‌اند.

مهمانپرست با اشاره به توطئه فتنه جبهه استکبار در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ اظهار کرد: در ایام باقیمانده به انتخابات با تحمیل فشارهای سخت چون تحریم خواستار ایجاد تنش، بحران و بی‌ثباتی در کشور هستند.

وی تأکید کرد: در این مقطع حساس زمانی ملت ایران باید تمام تلاش خود را برای کم‌ترین تأثیرگذاری تحریم‌ها بکند تا بتوانیم صحنه اتحاد را به رخ جهانیان بکشانیم.

سخنگوی وزیر امور خارجه با ابراز خرسندی از پیروزی حق بر باطل در صحنه جنگ انقلاب و استکبار یادآور شد: مردم ایران نشان دادند که هر چه فشارهای ظالمانه بیشتر شود ملت ایران به حقانیت خود بیشتر پی می‌برد.

مهمانپرست تأکید کرد: مردم در صحنه انتخابات و راهپیمایی ۲۲ بهمن باید نشان دهند که تبعیت کامل از ولایت فقیه در سایه نظام اسلامی دارند.