افکارنیوز

_ اسفندیار رحیم مشایی درجمع خبرنگاران، با بیان اینکه استکبار و دشمنان تلاش می‌کنند که دو قدرت بزرگ ایران و مصر کنار هم قرار نگیرند چرا که کنار هم قرار گرفتن این دو قدرت برای استکبار خطرناک است، گفت: آنها برای اینکه این اتفاق نیفتد برنامه‌ریزی می‌کنند.

وی در پاسخ به سوالی در مورد اتفاقی که در بیرون از مسجد راس الحسین در مصر صورت گرفت و تلاش یک فرد معارض سوری برای اهانت به رییس‌جمهور و اینکه چرا برخی از رسانه‌ها سعی کردند با انتشار چنین اخباری خبر حضور رییس‌جمهور در مصر را تحت الشعاع قرار دهند، گفت: ‌ ما کاملا فیلم را بررسی کردیم آنها از قبل طراحی کرده بودند و دوربین آماده بود که یک صحنه ایجاد کند و بعد فیلم آن را بگیرند و پخش کنند.

مشایی ادامه داد: ما تصاویر را بررسی کردیم و دیدیم اصلا کفشی پرتاب نمی‌شود و دست آن فردی که در برخی از رسانه‌ها دائما پخش می‌شود فاصله‌اش با آقای احمدی‌نژاد یک متر بیشتر نیست و اگر کفشی پرتاب می‌شد با توجه به فاصله کمی که وجود داشت به آقای رییس‌جمهور می‌خورد و در واقع باید او را می‌زد.

وی ادامه داد: در واقع آنها این صحنه را طراحی کرده بودند تا از آن استفاده کنند تا خبر حضور احمدینژاد و استقبالی که از وی شد را در مصر را تحت تاثیر و تحت الشعاع قرار دهد و ذهنها را از این حادثه بزرگ منحرف کنند.