افکار

- محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه اولین مراسم سالگرد سردار شهید احمد سوداگر در جمع خبرنگاران با اشاره به مطرح شدن بحثمذاکره ایران و آمریکا گفت: بحثمذاکره با آمریکا همانطور که رهبر انقلاب فرمودند بسیار روشن است. آمریکایی ها باید قبول کنند که ایران می‌خواهد یک قدرت مستقل باشد و آمریکایی‌ها باید در مسائل داخلی ایران دخالت نکنند. ما معتقدیم آمریکایی‌ها نباید از موضع بالا با ایران برخورد و علیه ایران توطئه کنند.

وی افزود: ده‌ها سند وجود دارد که رفتار آمریکا عوض نشده و رفتار آمریکایی‌ها با ایران منطقی نیست. رهبر انقلاب مسئله خوبی را مشخص کردندو فرمودند: که آمریکایی ها باید شرایط ایران را قبول کنند و رفتار خود را منطقی کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: تا زمانی که رفتار آمریکایی‌ها غیر‌منطقی باشد نمی‌توان به آنها اعتماد کرد و این بستگی به خود آمریکا دارد. آمریکا اگر می‌خواهد با ایران مذاکره کند باید به جای حرف زدن عمل کند. راه‌های زیادی وجود دارد که بجای حرف زدن می‌توانند عمل کنند اگر این اتفاق بیفتد همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند ملت ایران یک ملت منطقی است و با منطق حرکت می کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره مذاکرات ۸ اسفند میان ایران و گروه ۱ + ۵ گفت: مذاکرات هسته‌ای عمدتا برای وقت‌کشی است و قدرت‌های پشت صحنه نمی‌گذارند ایران با ۱ + ۵ به نتیجه برسد. ما باید ابتدا تحریم‌های اقتصادی را در داخل کشور بی‌اثر کنیم و آن زمان خود غربی‌ها راه مذاکره را باز می‌کنند.

رضایی درباره التزام عملی مسئولان به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب گفت: التزام عملی این است که مسئولان به جای حرف زدن و شعار دادن به سخنان رهبری عمل کنند. رهبری امروز در کشور آرامش میخواهد. آرامش در کشور به این است که مسئولان منازعه و دعوا نکنند وگرنه اگر کسی بگوید که من طرفدار ولایتم ولی آرامش کشور را بهم بزند این عدم التزام عملی به سخنان رهبر انقلاب است.